Meteoroloji'den fırtına uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) tarafından yayımlanan açıklamaya göre; Ege, Marmara, Batı Akdeniz'in iç kesimleri ve Karadeniz'de fırtına tahmin ediliyor.

KUVVETLİ RÜZGAR VE FIRTINA

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, Ege, Marmara, Batı Akdeniz'in iç kesimleri ve Karadeniz bölgelerinde kuvvetli rüzgar ve fırtına bekleniyor. Kuzey Ege ve Güney Ege'de bugün öğle ve akşam 6 ila 8 kuvvetinde fırtına, zaman zaman 9 kuvvetinde kuvvetli fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Fırtınanın çarşamba sabah etkisini kaybetmesi bekleniyor.

BATI KARADENİZ VE MARMARA'YA FIRTINA UYARISI

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre de sabah saatlerinden itibaren güneyli yönlerden Batı Karadeniz'de kuvvetli, öğle saatlerinden başlayarak Marmara'da fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.

ANTALYA'YA YAĞIŞ UYARISI

Ayrıca Antalya'nın doğusunda devam eden yağışların bugün akşam saatlerine kadar kuvvetli (metrekareye 21-50 kilogram) ve yer yer çok kuvvetli (metrekareye 51-75 kilogram) olması bekleniyor. Ulaşımda aksamalar, soba ve doğal gaz kaynaklı zehirlenmeler, çatı uçması gibi muhtemel olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor. 
 


PAYLAŞ