'Gündeme gelmek için kendilerine saldırı organize ediyorlar'

Fotoğraf: AA

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, son günlerde siyasetçi ve gazetecilere yönelik saldırılarla ilgili yaptığı konuşmada “Gündeme gelmek için kendilerine saldırı organize ediyorlar” ifadesini kullandı.

'ZORLAMA İSNAT'

Partisinin grup toplantısında konuşan MHP lideri, “Kimse şiddet ihalesini üstümüze yıkmaya çalışmasın” dedi ve şu ifadeleri kullandı:

"Bazı gazeteci ve siyasilere yönelik saldırılarda MHP ile bağ kurmak zorlama bir isnattır. Gözümüzü daldan, budaktan esirgemeyiz. Taraf olmadığımız saldırının faili olarak gösterilmek ucuz bir provokasyondur. Biz bu taktiklerin arka planını, masa başında yapılan kanlı planları 12 Eylül'den beri tanırız. Hiç kimse şiddet ihalesini üzerimize yıkmaya çalışmasın. Tavsiyem odur ki suç ve suçluyu uzaklarda araştırmasınlar. Sicili kabarık birisinin kavga anını kayda aldırması ve masumiyet pozuna bürünmesi bilindik bir numaradır. Film setlerindeki bu numara eskimiştir, alıcısı da kalmamıştır."

'İNSAN İÇİNE ÇIKACAK HALİ KALMAZDI'

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'na yüklenen Bahçeli, 7 Haziran 2015 seçiminin ardından gerçekleşen görüşmeleri hatırlatarak "Bize söylediklerini açıklasaydık insan içine çıkacak hali kalmazdı" dedi.

Bahçeli'nin ifadeleri şöyle:

"Serok Ahmet'in telaşla harekete geçmesi, bu şahsın sözde gazetenin istismarla yoğrulmuş haberleri, malum saldırıların gerçekleşme zamanı dikkatle analiz edilmesi gereken bir durumdur. Ülkücüleri suçlu göstermek, Cumhur İttifakı'nda sorun varmış gibi göstermek, toplumsal hassasiyetle uğraşmak, zillete verilmiş yeni bir emiridir. CHP ve İP'in parlamenter sistem arayışında son haline gelmesi, Rusya'daki benzer bir krizin gösterilmesi tehlikeli sinyaller arasındadır. Boğaziçi Üniversitesi'ndeki eylemler bize göre prova niyetindedir. Sokak hareketi çıkarmak için çırpınan işbirlikçilerin varlığı bilinen bir gerçektir.

MHP ve Cumhur İttifakı'nın neden hedefe konulduğu ortadadır. Serok'un konuşmaya ne hakkı ne haddi vardır. Biz onun namertliğini iyi biliriz. Koalisyon hükümeti kurduğunda bize geldiğinde söylediklerini açıklasaydık insan içine çıkacak hali kalmazdı. Kimlere tefrişatçılığı yaptığı malumdur."


PAYLAŞ