CHP'li belediye başkanı partisinden istifa etti

Antalya'nın ibradı Belediye Başkanı Serkan Küçükkuru, Cumhuriyet Halk Partisi'nden (CHP) istifa etti. Küçükkuru, Muharrem İnce'nin kuracağı Memleket Partisi'ne katılacak.

Küçükkuru, Muharrem İnce'nin kuracağını açıkladığı partinin ilk belediye başkanı olacak. CHP'den iki dönemdir İbradı Belediye Başkanı olan ve daha önce de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na eleştirilerde bulunan Küçükkuru, Muharrem İnce'nin parti tüzüğü belirlemek için Nevşehir'de bir otelde yaptığ çalışmaya katıldığı öğrenildi. Küçükkuyu, sosyal medya hesabından şu paylaşımı yaptı:

“Antalya'ya onlarca defa gelen genel başkanımız AKP'den aldığımız, 34 sene sonra CHP bayrağını diktiğimiz İbradı'ya, istememize rağmen hiç uğramadı. Sonra kırsaldan neden oy alamıyoruz diye yakınıyoruz. Her hafta bir gaf yapmakta etkin muhalefet yapmak yerine AKP Genel Başkanı'nın gündem değiştirmek için ortaya attığı laflara cevap vermeyi tercih edip kendi iktidar programını halka anlatmak yerine kısır bir döngüde siyaset yapmaktadır. Ben de bu durumdan rahatsız olduğum için partimden istifa ediyorum. Daha etkin siyaset yapacağına inandığım Muharrem İnce'nin başlattığı hareketle kuracağımız partide mücadele edeceğim."
 


PAYLAŞ