Clinton ailesi YPJ'li kadınların dizisini çekecek

Eski ABD Dışişleri Bakanı, 2016 ABD Seçimleri'nin Demokrat adayı, ünlü politikacı Hillary Clinton ve kızı Chelsea Clinton ilk senaryolu televizyon dizilerinin ne olacağına karar verdi.

İkili, ortak oldukları Hidden Light Productions şirketi için Gayle Tzemach Lemmon’ın, The Daughters of Kobani: A Story of Rebellion, Courage, and Justic (Kobani’nin Kızları: Bir İsyan, Cesaret ve Adalet Hikayesi) isimli kitabının TV haklarını satın aldı.

Ancak henüz herhangi bir yayın ağıyla anlaşma yapılmadı.

16 Şubat’ta Penguin Press tarafından basılması planlanan Daughters of Kobani kitabı, Kuzey Doğu Suriye’yi IŞİD’den temizleyen Kürt kadınlarla yapılmış yüzlerce saatlik röportaja ve sahadan haberlere dayanıyor.

‘İNANILMAZ HEYECAN DUYUYORUZ’

Aynı zamanda eski ABD Başkanı Bill Clinton'ın da eşi olan Hillary Clinton, “The Daughters of Kobani‘nin adalet ve eşitlik için mücadele eden cesur ve meydan okuyan kadınların olağanüstü hikâyesi” olduğunu söyledi.

Clinton yeni proje hakkında şunları söyledi:

Hidden Light’ı -bilinen ve bilinmeyen- cesaretleri çoğu zaman görmezden gelinmiş kahramanları herkese tanıtmak için kurduk ve ilham verici bu hikayeyi dünyanın dört yanındaki izleyicilerle buluşturacak olmaktan inanılmaz bir heyecan duyuyoruz.

POPÜLER BİR YAZAR

Projeye kitap çalışmasıyla ilham veren Lemmon, New York Times’ın en çok satanlar listesine 2011’de The Dressmaker of Khair Khana ve 2015’de Ashley’s War kitaplarıyla girmiştir.

İkinci kitap Universal Pictures ve Reese Witherspoon’nun şirketi tarafından sinemaya uyarlanmıştı.

Yazar, gazeteci aynı zamanda Dış İlişkiler Konseyi üyesi olan Lemmon’ın HRC ile de sıkı bağları vardır.

2011 yılında Newsweek’in kapağına Eski Dışişleri Bakanı’nın kadınları dış politikanın merkezine koyma çabalarını taşıdı.

Clintonlar, Sam Branson ile Hidden Light Productions şirketini Aralık ayında kurdu.

Şirketin ilk projesi, 2019’un çok satanlar listesinde yer alan, The Book of Gutsy Women: Favorite Stories of Courage and Resilience isimli kitap olacak.

Teklif savaşlarının ardından dizinin Apple için çekilmesine karar verildi.

Şirketin Londra, New York ve Los Angeles’te ofisleri bulunuyor.

Gazete Karınca


PAYLAŞ