Öğrenciler: Kayyumluk etrafındaki ablukayı dağıttık, çadırlarımızı kurduk

Boğaziçi Üniversitesi'nde öğrencilerin atanan AKP'li rektör Prof. Dr. Melih Bulu'ya  karşı sürdürdüğü çadır eylemine okulun güvenlik görevlileri müdahale etti. Çadırın kurulmasına izin vermeyen ve çadırlardan birini kıran güvenlik görevlileri, öğrencilerin direnmesinin çadırın kurulmasına müsaade etti.

'İLK MÜDAHALE'

Rektörlük binasıyla öğrencilerin çadırı arasında güvenlik görevlileri bulunuyor. Eylemlerin 25. gününe kadar okul içerisinde herhangi bir kısıtlamayla karşılaşmayan öğrenciler, bu olayın kampüs içinde güvenlik görevlilerince ilk müdahale olduğunu belirtti.

'VAZGEÇMEYECEĞİZ'

Boğaziçi Dayanışması'nın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada "Kayyumun kampüsümüzü abluka altına aldırmasına izin vermeyeceğiz. Hem kayyum hem polisi kampüsümüzden göndereceğiz. #BoğaziçiAblukada hashtag'i ile herkesin duyması için tweetler atalım, 13:00'te kayyumluk önünde buluşalım! Bizi okulumuzun emekçileri ile karşı karşıya getiren ,kendi okulumuza bizi hapseden Melih Bulu karşımıza çıkmaya cesaret etmiyor! Baskılar,engeller direnişimizi kıramayacak, mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz! Rektörlük binasının önünde herkesi nöbete bekliyoruz!" denildi.

 Tükenmez Haber


PAYLAŞ