Netflix, zamanlayıcı özelliğini duyurdu

Netflix, zamanlayıcı (timer) özelliğini duyurdu. Android kullanıcılarına test amaçlı sunulan zamanlayıcı beğenilirse bütün cihazlar için erişilebilir olacak. Netflix'in adı açıklanmayan bir sözcüsü, "Bu tür testleri yapıyoruz ve yalnızca üyelerin deneyimini iyileştirdiğini keşfedersek daha geniş kullanıma sunuyoruz" ifadelerini kullandı. 

EKRANIN SAĞ ÜST KÖŞESİNDE SAAT SİMGESİYLE YAN YANA BULUNUYOR

Şu an yalnızca yetişkin profillerinde mevcut özellik ekranın sağ üst köşesinde saat simgesiyle yanyana bulunuyor. Bu simgeye tıklayan kullanıcıların karşısına 15, 30, 45 dakika ve Finish Show (Program Bitince) seçenekleri çıkıyor.

SEÇİLEN ZAMANIN SONUNDA UYGULAMA VİDEO OYNATMAYI DURDURUYOR

The Verge'ün haberine göre, seçilen zamanın sonunda uygulama video oynatmayı durduruyor. Zamanlayıcının cihazların bataryasını koruması ve izleyicileri uyuyakalma endişesinden kurtarması bekleniyor. Netflix, kullanıcıların zamanlayıcıya sağladığı uyuma ve onu beğenisine göre özelliğin masaüstü de dahil olmak üzere diğer cihazlara da sunulacağını belirtti.

'BU TEST EN SON ÖRNEK'

Netflix'in her zaman uygulamasını iyileştirmenin yollarını aradığını belirten şirketin adı açıklanmayan bir sözcüsü, "Bu test en son örnek" dedi. Gizmodo'ya konuşan sözcü, zamanlayıcının duraklatma endişesini ortadan kaldırarak üyelere izleme deneyimi üzerinde daha fazla kontrol imkanı sağladığını belirtti ve şöyle devam etti:

"Bu tür testleri yapıyoruz ve yalnızca üyelerin deneyimini iyileştirdiğini keşfedersek daha geniş kullanıma sunuyoruz."

Independent Türkçe, The Verge, Gizmodo


PAYLAŞ