Öğrencilerden Melih Bulu'nun çikolata dağıtan arkadaşına: Şovu kesin

Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri, kendisini Melih Bulu'nun arkadaşı olarak tanıtan bir kişinin çikolata dağıtmak istemesine "Alın kurdeleyi, fakülteyi açarken kesersiniz. Şovcu Melih" ifadeleriyle yanıt verdi.

Boğaziçi Üniversitesi bileşenlerinin, üniversiteye Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 2 Ocak'ta rektör olarak atadığı Melih Bulu'ya yönelik protestolar 4 Ocak'tan bu yana devam ediyor.

Güney Kampüs'te konuk hukukçuların çevrimiçi "Haklarımız 101" dersinden çıkan öğrenciler, kendisini Melih Bulu'nun arkadaşı olarak tanıtan bir kişinin çikolata dağıtmak istemesine tepki gösterdi.

Bir öğrenci, çikolata kutusunun yere düşen kurdelesini göstererek "Bak, yere düşmüş. Alın kurdeleyi, fakülteyi açarken kesersiniz. Afiyet olsun" dedi. 

Melih Bulu'nun arkadaşı da öğrencilerin "Melih Bulu rektörümüz değildir" sloganına gülerek yanıt verdi ve çikolaları yine dağıtmaya çalıştı. Ancak öğrencilerden "Şovcu Melih" ve "Şovu kesin" yanıtlarını aldı.

Bulu da 6 Ocak'ta öğrencilerle görüşmüş ve çay ikram etmeyi önermişti. Ancak öğrenciler, bu öneriyi reddetmişti.

Öte yandan Boğaziçi Üniversitesi bileşenleri, Bulu'nun istifasını 2 Ocak'tan bu yana talep ediyor.

 


PAYLAŞ