Diyanet İşleri Başkanı: Salgın sürecinde sağlıkçılardan sonra en çok biz çalıştık

Diyanet Başkanı Ali Erbaş: “Salgın sürecinde sağlıkçılardan sonra en çok biz çalıştık. Minarelerden aylarca dualarla, selalarla milletimize destek olmaya çalıştık." ifadelerini kullandı.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, "Diyanet İşleri Başkanlığı Merkez Birimleri İstişare Toplantısı"nda açıklamalarda bulundu. 

Erbaş salgın sürecinde başkanlığın önemli faaliyetlere imza attığını söyleyerek, "Camilerimizde cemaatle namaz kılamadık ama minarelerden aylarca dualarla, salalarla milletimize manevi destek olmaya çalıştık" dedi

 "Sağlık teşkilatından sonra en fazla bu sürecin içinde yer alan bizim hocalarımız oldu"

Kovid-19 salgınıyla mücadelede Başkanlığın önemli faaliyetlere imza attığını dile getiren Erbaş, "Yaşadığımız salgın sürecinde milletimizi teskin etmek, manevi güç ve moral vermek, tedbirlerin uygulanmasını sağlamak, vefa destek çalışmalarına katılmak gibi pek çok açıdan, teşkilatımız bu sürecin en aktif kurumlarından oldu. Diyebilirim ki sağlık teşkilatından sonra en fazla bu sürecin içinde yer alan bizim hocalarımız oldu. Bir yandan camiler ve cuma namazları konusunda olduğu gibi zor kararlar almak durumunda kaldık. Bunun yanında salalar, dualar, Kur'an kurslarımız, yayın araçlarımız, dijital mecralar gibi pek çok araç kullanarak vatandaşlarımıza destek olduk. Camilerimizde cemaatle namaz kılamadık ama minarelerden aylarca dualarla, salalarla milletimize manevi destek olmaya çalıştık" dedi.


PAYLAŞ