Çelik'ten, Kılıçdaroğlu'na 'provokasyon' suçlaması

Fotoğraf: AA

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Garê'de öldürülen 13 kişinin sorumlusunun Erdoğan olduğuna dair açıklamasını provokatif olmakla itham etti.

'TERÖR ÖRGÜTLERİYLE AYNI DİL'

 "PKK terör örgütünün diliyle Cumhurbaşkanımızı suçlayanlar millet ve tarih önünde bunun utancını taşıyacaklardır" diyen Çelik, şunları kaydetti:

"Kılıçdaroğlu’nun “13 şehidimizin sorumlusu Erdoğan’dır” diyerek Türkiye Cumhurbaşkanı’nı itham etmesi, Türkiye’nin terörle mücadelesini hedef alan bir provokasyondur. Teröre karşı söylenmesi gereken sözün, Türkiye Cumhurbaşkanına söylenmesi, terörün siyasi propagandasından başka birşey değildir. PKK terör örgütüne söylenmesi gereken sözün Türkiye Cumhurbaşkanına söylenmesi sadece terörün sözcülerinden duyduğumuz karanlık bir yaklaşımdır. Demokrasilerde muhalefet en tabii haktır. Ama Türkiye Cumhurbaşkanını bu şekilde hedef alan bu söz muhalefet değildir. Cumhurbaşkanımız teröre karşı dünyadaki en kararlı mücadeleye liderlik ediyor. Terörü suçlaması gerekenlerin Cumhurbaşkanımızı suçlaması, terör örgütüyle aynı dili kullanmaktır. Cumhurbaşkanımız milletimiz ve devletimiz adına bu mücadeleye liderlik etmeye devam ediyor. PKK terör örgütünün diliyle Cumhurbaşkanımızı suçlayanlar millet ve tarih önünde bunun utancını taşıyacaklardır. Cumhurbaşkanımız ise kim ne derse desin milletimiz ve devletimiz için bu mücadeleyi sürdürmeye kararlıdır."

Tükenmez Haber


PAYLAŞ