Yeneroğlu'dan Erdoğan'a 'Gara' tepkisi

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yeneroğlu, Gara'daki can kayıplarına ilişkin, "Bu Cumhurbaşkanının bizzat kendisinin sorumluluğundadır. Madem bu ülkeyi tek adam rejimine dönüştürdü. O zaman sorumluluğu üstlensin ve gereğini de yapsın. Bu kadar ucuz değil bu işler" dedi. 

'SİYASİ İKBAL DÜŞÜNÜLEREK TERÖRLE MÜCADELE OLMAZ'

DEVA Partisi İstanbul Milletvekili Yeneroğlu, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında Gara Operasyonu üzerinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın operasyonun ardından muhalefet partilerine karşı yaptığı çıkışı eleştiren Yeneroğlu, "Millet adına hesap soran muhalefet partilerine parmak sallanmakta, hakaret edilmektedir. Terörle mücadele ettiğini söyleyen ve herkesin kendi hizasına gelmesini isteyen iktidar bilmelidir ki siyasi ikbal düşünülerek terörle mücadele edilmez. Özellikle terörist başının mektubunu yerel seçim kazanmak için ekranlarda okutarak terörle mücadele edilmez" diye konuştu.

'GEREĞİNİ YAPSIN'

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Gara Operasyonu sonrası yaptığı "Bu operasyonun sorumlusu başkomutan ve yürütmenin başı olan Cumhurbaşkanından, askerinden polisine, istihbaratçısına kadar Türkiye Cumhuriyeti Devleti'dir" açıklaması sorulan Yeneroğlu, şu yanıtı verdi:

"Cumhurbaşkanı'nın devamlı tutumudur. Başarı olduğu zaman tek başarılı kendisidir. Hatta bakanlarına bile bu imkanı vermemektedir. Söz konusu bir müjde, milletle paylaşmak olunca bir bakana bile bu imkanı vermeyen Cumhurbaşkanı bir başarı söz konusu olduğu zaman kendinden başkasıyla bu başarıyı paylaşmayan Cumhurbaşkanı, bu dehşet karşısında tüm 84 milyonu bir şekilde paydaş etmektedir ki bu da ayrıca nasıl bir psikoloji içerisinde olduğunu göstermektedir. Bu Cumhurbaşkanının bizzat kendisinin sorumluluğundadır. Madem bu ülkeyi tek adam rejimine dönüştürdü. O zaman sorumluluğu üstlensin ve gereğini de yapsın. Bu kadar ucuz değil bu işler."

ANKA


PAYLAŞ