AKP'li Özhaseki'den HDP'ye: Lanet olsun onların oylarına, onların oylarının Allah belasını versin

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Melikgazi Belediyesi tarafından yapılan Dr. Sami İpek Bulvarı'nın açılış töreninde yaptığı konuşmada CHP yönetimine ve HDP seçmenine yönelik "Yağ çekerek güya HDP'yi yanında tutup olmadık kalıba giriyorsunuz, yazık günah değil midir? Lanet olsun onların oylarına. Allah belasını versin onların oylarının" sözlerini sarf etti.

Özhaseki, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Gara şehitlerinin sorumlusu olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı göstermesine ilişkin, "Allah seni ıslah etsin. Ne olur bir gün olsun PKK'yı kınasan, ne olur üç tane lanet olasıca oy alacağım diye bu adamlara yaltakçılık yapmasan." dedi.

'LANET OLSUN ONLARIN OYLARINA'

Özhaseki, şunları kaydetti:

"Arada diyoruz ki 'Burada katiller sürüsü var, bunun adı da PKK, söyleyin hadi'. Şöyle söylüyorlar, 'Biz teröre karşıyız, iki tarafta silah bırakmalı.' Adi adamlar, kim o iki taraf dediğiniz. Bir tarafta bizim Mehmetçiğimiz, polisimiz var, sizlerin, bizlerin güvenliğini sağlayan yavrularımız var. Karşıda da katiller sürüsü var. Elbette bunları biliyoruz. Üzülerek söylüyorum, ana muhalefetimiz de bunların sözcülüğünü yapmaya devam ediyor. Beyefendi, Genel Başkanları beyanat veriyor, 13 yavrumuzun katili, sorumlusu Cumhurbaşkanımızmış. Allah seni ıslah etsin. Ne olur, bir gün olsun PKK'yı kınasan, ne olur üç tane lanet olasıca oy alacağım diye bu adamlara yaltakçılık yapmasan. Yağ çekerek güya HDP'yi yanında tutup olmadık kalıba giriyorsunuz, yazık günah değil midir? Lanet olsun onların oylarına. Allah belasını versin onların oylarının"

'SU FATURASI GETİREN MİLİTAN'

Özhaseki, AKP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı olduğu dönemde Mansur Yavaş'ın Ankara'yı kazanması halinde olabileceğini düşündüğü şeyleri şöyle anlatmıştı:

"Allah korusun, evine su parasını getiren tahsildarın militan olduğunu bir düşünün. Başımıza gelecek felaketleri bir düşünün. Allah korusun."

AA


PAYLAŞ