CHP'den Berat Albayrak'la ilgili 7 soru

Önceki gün CHP'nin sosyal medya hesabından yapılan 'Berat Albayrak' açıklaması sonrasında gözler bugünkü açıklamaya çevrilmişti. Bugün yapılan açıklamada 'Damadı kimler susturuyor? 128 milyar dolara ne olduğunu kimler saklıyor?' ifadeleri kullanıldı.

'MB REZERVLERİ SATILDI'

Türkiye’nin gerçek gündeminin ekonomik buhran olduğuna dikkat çekilerek, “AKP’nin ekonomi yönetimi gelinen noktada ülkemizin için bir ulusal güvenlik sorunu haline gelmiştir. Merkez Bankası rezervlerinin tamamı satılmıştır. Net rezervi eksi 47 milyar dolara kadar düşmüştür” denildi.

 Açıklamada şu sorulara yanıt istendi:

  • 128 milyar dolar rezerv nereye ve kimlere gitti?
  • Döviz rezervimiz eksi 47 milyar dolara nasıl geriledi?
  • Dolar 8 liranın üzerine neden çıktı? Kimler ne kazandı? Millet ne kaybetti?
  • Berat Albayrak neden istifa etti?
  • İstifası neden haber dahi yapılmadı?
  • Bunların hesabının sorulmasını kimler engelliyor?
  • Bakan Albayrak'ı kimler susturuyor?

CHP açıklamasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin yer aldığı karikatürü paylaşarak, "128 milyar doların nereye gittiğinin açığa çıkmasını kim engelliyor? Döviz rezervimiz eksi 47 milyar dolara nasıl geriledi? Ekonomiyi kimler çökertti? Haydi bulalım" denildi. 

CHP'YE DAVA AÇTI

Eski Bakan Albayrak’ın 8 Kasım 2020 tarihinde istifasının ardından nerede olduğu tartışma konusu. Albayrak, yerine getirilen yeni Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan ile de devir teslim töreni yapmamıştı. Aylardır görünmeyen Albayrak, CHP Sözcüsü Faik Öztrak’ın “Damat Cumhurbaşkanımız Ay'a 4 şeritli yol yapacağım dese inanacak seçmenimiz var demişti. Damat gitti ama fikirleri hala iktidarda" sözlerinin yer aldığı ANKA'nın haberine erişim engeli getirtmişti. Albayrak ayrıca avukatı İsa Sinan Göktaş, CHP'nin müvekkiline yönelik söylemlerine karşı 500 bin liralık tazminat davası açılacağını da duyurmuştu.

Tükenmez Haber


PAYLAŞ