Özlem Zengin hakkındaki paylaşıma soruşturma

Fotoğraf: AA

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, bir sosyal paylaşım sitesinde AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin'e ilişkin sözleri nedeniyle Mert Yaşar isimli kullanıcı hakkında resen soruşturma başlatıldığını duyurdu.

Açıklamada şüphelinin kimlik bilgilerinin tespiti ve yakalanması için kolluğa talimat verildiği kaydedildi.

ALTUN VE GÜL'DEN AÇIKLAMA

Öte yandan konu hakkında Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ve Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun'da açıklama yaptı.

Söz konusu açıklamalar şu şekilde:

Gül: Sosyal medyada türeyen ahlaksızlık ve itibar suikastleri her geçen gün şiddetini artıyor. Tokat Milletvekilimiz, Grup Başkan Vekilimiz Özlem Zengin Hanıma yönelik ahlaksız ve seviyesiz saldırıyı kınıyorum. Bu eylemlere karşı hukuk, gereği neyse yapacaktır.

 


Altun: Bağımsız Türk yargısından bu Mert Yaşar denen mahlukun en ağır şekilde cezalandırılmasını talep ediyoruz. Bu haysiyetsizlik karşısında acaba muhalefet ne yapacak? Kuvvetle muhtemel kafasını kuma gömecek. Takipçisi olacağız...

NE OLMUŞTU?

Uşak'ta cezaevinde çıplak arama yapılmadığını iddia eden Zengin, "Onurlu ve ahlaklı kadın bir sene beklemez" demişti. Zengin daha sonra bir açıklama daha yaparak şunları kaydetmişti: 

"Bugün geldiğimiz noktada da bu insanlar talimatla bebek sahibi oluyorlar, ‘Hamile, bebekli kadınlar cezaevinde var’ demek için. 1,5 yıl sonra akılları başlarına geliyor."

Tükenmez Haber


PAYLAŞ