Soylu'nun 'Gara'ya gitti' dediği HDP'li Taşdemir'den açıklama

HDP Ağrı Milletvekili Dilan Dirayet Taşdemir, HDP Genel Merkezi’nde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun kendisine yönelik sözlerine ilişkin açıklama yaptı.

'YOKSUL ÇOCUKLAR İÇİN KULLANACAĞIM'

Taşdemir, Bakan Soylu'nun A Haber'de kendisinin Gara'ya gittiğini söylemesine tepki göstererek "İddialar yalan ve iftiradan ibarettir" dedi. Tazminat davası açacağını belirten Taşdemir, "Kazandığım tazminatı Ağrı'daki yoksul çocuklar için kullanacağım" diye konuştu. 

'NEDEN SAVCIYA VERMEDİN?

Taşdemir açıklamasında şunları kaydetti:

"İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bir vekilin Gare’ye gittiğini söyledi, isim vermedi. 4 gün boyunca kamuoyunu bu soruyla meşgul etti. Bir algı operasyonuna girişti. Yandaş bir televizyon kanalına çıkıp partimize hakaret etti, iftira attı. Açıklamanın sonunda benim ismimi verdi ama bir kanıt sunmadı. Söyledikleri külliyen yalandır. Elinde böyle bir bilgi vardı neden savcıya vermedin? Bunu açıklamak için Gare operasyonunu neden beklediniz?"

'KANITLAMAKLA YÜKÜMLÜ'

Açıklamasında "Biz bunun neden yapıldığını biliyoruz. Bu bir koltuk kurtarma operasyonudur. Bu ülkede koltuk bekası için neler yapılıyor biz çok iyi biliyoruz. Bu programı izlerken, gazetecilik ve ülkem adına utandım. Tek bir gazeteci doğru soruları sormadı" ifadelerini kullanan Taşdemir, Soylu'nun iddialarını kanıtlamakla yükümlü olduğunu da sözlerine ekledi.

'MASAL ANLATMASIN'

Taşdemir açıklamasına "Aksi halde yalancıdır müfteridir. Dedikodu üzerinden gizli tanık ve iftiracıların yalan dolan beyanları üzerinden nefret söylemine başvurmak hedef göstermek acizlikten başka bir şey değildir. Bu siyasetin adı çamur at izi kalsın siyasetidir. Cemaat yöntemini benimsemiş Soylu, bu yöntemleri kullanarak itibar suikastına başvurmaktadır. Bunu kabul etmiyoruz. Ne zaman hangi gün gittim Gare’ye? Belgeleriyle açıklasın, masal anlatmasın. Ordunun bile girmekte zorlandığı bölgeye ne zaman gittim?" ifadeleriyle devam etti.

Son olarak ise şunları kaydetti:

"İddialar yalan ve iftiradan ibarettir. Soylu'nun söylediklerini Pazar günü tatil olmasına rağmen ihbar kabul edip soruşturma başlatan savcılar benim söylediklerimi de ihbar kabul edip soruşturma açacak mı? Tazminat davası açacağım ve kazandığım tazminatı Ağrı'daki yoksul çocuklar için kullanacağım. "

Tükenmez Haber


PAYLAŞ