Öztrak: Cenaze lebalep dolu

Fotoğraf: CHP

DAHA FAZLA OKU

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "lebalep" sözüne göndermede bulunarak “Salgının yayılmasını engellemek için lokantalar, kafeler, restoranlar kapalı ama salgın Ak Parti il kongrelerine ve protokol cenazelerine uğramıyor. Cenaze lebalep dolu. Ne yazık ki Sağlık Bakanı da bu kalabalığın tam göbeğinde... Cenazede bu kadar kalabalık, başka ölümlere davetiye çıkarmaktır.” diye konuştu

FAHRETTİN KOCA'YA TEPKİ

AKP il kongrelerinde ve protokol cenazelerinde salgın kurallarına uyulmadığını söyleyen Öztrak, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın sosyal medyadan yaptığı salgın kurallarına uymadığını belirtti.

Öztrak şunları söyledi:

'BAŞKA ÖLÜMLERE DAVETİYE'

“Salgının yayılmasını engellemek için lokantalar, kafeler, restoranlar kapalı ama salgın Ak Parti il kongrelerini ve protokol cenazelerine uğramıyor. Bu Sağlık Bakanı'nın attığı bir tweet. Ne diyor burada? ‘Duygularımızı rahatça paylaşacağımız günler için cenaze ve nikahlarda 30 kişiyi geçmiyoruz' diyor. Bu da dünkü protokol cenazesinden bir fotoğraf. Cenaze lebalep dolu… Tabii ki müteveffaya Allah'tan rahmet, yakınlarına sabır ve baş sağlığı dileriz. Ama bu cenazede bu kadar kalabalık, başka ölümlere davetiye çıkarmaktır.”

'SAĞLIK BAKANI TAM GÖBEĞİNDE'

“Ne yazık ki Sağlık Bakanı da bu kalabalığın tam göbeğinde… Salgını hafife alamayız. Bu salgında 28 binden fazla yurttaşımızı kaybettik. Ekonomik kayıplarımız da cabası. Esnaflarımız perişan, çiftçilerimiz perişan, işçilerimiz perişan. Tüm dünya, salgınla mücadeleyi bir ‘Dünya Savaşı' ciddiyetinde götürüyor. Normalleşmede gecikilecek her dakika, insani kayıplar kadar, ekonomik kayıpları da artırıyor. Sağlık Bakanı bunu yaparsa, milletimiz de salgını ciddiye almaz. Bu görüntüleri açıkçası çok yadırgadık.”

Tükenmez Haber

DAHA FAZLA OKU


PAYLAŞ