Kılıçdaroğlu'nun avukatından Erdoğan'a: Ziyaaaaa

Kolaj: Tükenmez Haber

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik "Açtığım her davayı kazanıyorum" demesine  Kılıçdaroğlu'nun avukatından yanıt geldi. Avukat Celal Çelik, 'Neşeli Günler' filmine göndermede bulunarak "Yalan desem alınacaklar! En iyisi Ziyaaaaa diye anımsatmada bulunmak" dedi.

'HER DAVAYI KAZANIYORUM'

Erdoğan, bugün partisinin İzmir 7. Olağan İl Kongresi'nde yaptığı konuşmada, CHP tarafından, eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak üzerinden ailesinin hedef alındığını öne sürerek "Berat Bey de hukuk çerçevesinde bugün itibarıyla tabii ki yargıda hakkını arayacaktır" diyen Erdoğan, "Aynı şekilde biliyorsunuz ben de birçok davalar açtım. Açtığım her davayı da kazanıyorum. Gideceğimiz tek yer var yargı. Senin paran bol zaten senden o parayı alıp garip fukaraya dağıtacağız. Yapacağımız iş bu" diye konuştu.

AVUKATTAN YANIT: 18 DAVA BİZİM LEHİMİZE

Erdoğan'a yanıt Kılıçdaroğlu'nun avukatı Celal Çelik'ten açıklama geldi. Erdoğan'ın açtığı davalardan 21'inin nihai olarak sonuçlandığını belirten Çelik, "18 dava bizim lehimize sonuçlandı. Erdoğan lehine sonuçlanan 3 davadan 2’si de AİHM’de lehe döndü" dedi.

Çelik, Twitter'dan yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

"Açtığı her davayı kazanıyormuş! Yalan desem alınacaklar! En iyisi Ziyaaaaa diye anımsatmada bulunmak! Ha bir de fakir fukarayı düşünüyorlarsa kaynağı belirsiz servetlere yönelseler ya!.. Sıfırlanan paralar ne güne duruyor!.. Şahsımın itibarından birazcık ödün bile yeter!

2011 yılından bugüne kadar Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu aleyhine Erdoğan’ın açtığı toplam dava sayısı 40, nihai olarak sonuçlanan dava sayısı 21, 18 dava lehimize, sadece 3 dava Erdoğan lehine sonuçlandı! Erdoğan lehine sonuçlanan 3 davadan 2’si de AİHM’de lehe döndü!"

Tükenmez Haber


PAYLAŞ