AKP'li Zengin hakkında paylaşım yapan Mert Yaşar tutuklandı

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Grup Başkanvekili ve Tokat Milletvekili Özlem Zengin'e sosyal medya hesabı üzerinden hakaret ettiği gerekçesiyle İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hakkında resen soruşturma başlatılan Avukat Mert Yaşar, tutuklama istemiyle nöbetçi hakimliğe sevk edildi. Mahkemeye çıkarılan Mert Yaşar tutuklandı.

BAKANLIK, YAŞAR HAKKINDA DİSİPLİN SORUŞTURMASI BAŞLATTI

Adalet Bakanlığı, da avukat ve ara bulucu olan Mert Yaşar hakkında disiplin soruşturması başlattı. Adalet Bakanlığı'nın Mert Yaşar hakkındaki disiplin soruşturmasını, Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Kanunu Yönetmeliği'nin ilgili maddeleri uyarınca başlatılmasına karar verdiği belirtildi. Disiplin soruşturmasının tamamlanmasının ardından Arabuluculuk Kurulu, Yaşar'ın ara buluculuktan çıkarılıp çıkarılmamasına karar verecek. Bakanlık ayrıca Yaşar hakkında İstanbul Barosunca disiplin soruşturması başlatılması için de İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına yazı gönderdi.

BAKAN GÜL: BU EYLEMLERE KARŞI HUKUK, GEREĞİ NEYSE YAPACAKTIR

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül de Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Sosyal medyada türeyen ahlaksızlık ve itibar suikastları her geçen gün şiddetini artıyor. Tokat Milletvekilimiz, Grup Başkan Vekilimiz Özlem Zengin Hanıma yönelik ahlaksız ve seviyesiz saldırıyı kınıyorum. Bu eylemlere karşı hukuk, gereği neyse yapacaktır" demişti.

AKP SÖZCÜSÜ ÇELİK: HUKUK ÖNÜNDE BU ÇİRKİNLİKLERİN VE AHLAKSIZLIKLARIN HESABI SORULACAKTIR

AKP Sözcüsü Ömer Çelik de "Bu saldırılara siyasi olarak hakettiği cevabı vermeye devam edeceğiz. Hukuk önünde bu çirkinliklerin ve ahlaksızlıkların hesabı sorulacaktır" ifadelerini kullanmıştı.

İLETİŞİM BAŞKANI ALTUN: BAĞIMSIZ TÜRK YARGISINDAN BU MERT YAŞAR DENEN MAHLUKUN EN AĞIR ŞEKİLDE CEZALANDIRILMASINI TALEP EDİYORUZ

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun da "Bağımsız Türk yargısından bu Mert Yaşar denen mahlukun en ağır şekilde cezalandırılmasını talep ediyoruz" demişti.


PAYLAŞ