HDP’den Şener ve Özhaseki hakkında suç duyurusu

Kolaj: Tükenmez Haber

HDP Mamak İlçe Örgütü, HDP seçmenlerine hakaret ettikleri iddiasıyla gazeteci Nedim Şener ve AKP Mehmet Özhaseki hakkında suç duyurusunda bulundu.

Hürriyet gazetesi yazarı Nedim Şener, 20 Şubat’ta CNN Türk’te yayımlanan Tarafsız Bölge programında "PKK terör örgütünün siyasi ayağı HDP'dir. HDP ile kim iş birliği yaparsa o çamur üzerine bulaşır. O çamur, o kan üzerine bulaşır. Nettir. Bu kadar. Hiç tartışmıyorum. HDP'ye oy veren, PKK'nın kalaşnikof kurşunudur, neyse..." ifadelerini kullanmıştı.

Şener çok tepki çeken bu ifadelerinin ardından birkaç gün sonra köşesinde yer alan yazısında da "HDP’ye oy vermenin "yurttaşlık bilinci ile bağdaşmayacağını” söylemişti.

Özhaseki de 20 Şubat’ta Kayseri’de yaptığı konuşmada HDP için "Lanet olsun onların oylarına. Allah belasını versin onların oylarının” demişti.

HDP’DEN ÇAĞRI

Her iki isme de partinin yetkili organlarından tepki geldi. HDP ayrıca parti sitesinde 2 dilekçe örneği paylaşarak tabanını iki isim hakkında suç duyurusunda bulunmaya çağırdı.

HDP Mamak İlçe Örgütü üyeleri de partinin çağrısına uyarak HDP seçmenlerine hakaret ettikleri gerekçesiyle Gazeteci Nedim Şener ve AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

MA


PAYLAŞ