Erbakan'ı anma töreninde 9 parti buluştu, MHP katılmadı

Fotoğraf: AA

Necmettin Erbakan'ın ölümünün 10. yılı kapsamında düzenlenen törene CHP, HDP, Gelecek Partisi, DEVA Partisi, Demokrat Parti genel başkanlarının yanı sıra AKP, İYİ Parti ve BBP’den yöneticileri katıldı. Milliyetçi Hareket Partisi'nden katılım olmaması dikkat çekti.

KATILANLAR

Ankara’da pandemi koşulları nedeniyle sınırlı sayıda katılımcı ile saat 19.30'da başlayan anma toplantısına CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Nuri Okutan, BBP Genel Başkan Yardımcısı Tevfik Eren de partilerini temsilen katıldı.
Törene katılan isimler arasında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da yer aldı. 

KARAMOLLAOĞLU KONUŞTU

Erbakan ile ilgili bir video gösteriminin de yapıldığı törende ilk konuşmayı Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu yaptı. Daha sonra katılan partilerin genel başkanları ve parti temsilcileri de konuşma yaptı.

ASİLTÜRK VE KILIÇDAROĞLU YAN YANA

Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Oğuzhan Asiltürk'ün ve  Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yanında oturması dikkat çekti. Asiltürk, geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la görüşmüş ve 'ittifak' konusunda konuşmuştu.

Tükenmez Haber


PAYLAŞ