'Femme au Beret Mauve', 37 yıl sonra müzayedeye çıkacak

Pablo Picasso portresi 'Femme au Béret Mauve', 1984 yılından bu yana ilk kez 13 Mayıs Perşembe günü müzayedeye çıkacak. Eser, New York'taki Bonhams Müzayede Evi tarafından satışa sunulacak. 

BONHAMS MÜZAYEDE EVİ TARAFINDAN SATIŞA SUNULACAK

Otuz yılı aşkın süredir özel bir koleksiyonda yer alan 1937 tarihli bir Pablo Picasso portresi, önümüzdeki aylarda New York’taki Bonhams Müzayede Evi tarafından satışa sunulacak. Bonhams Müzayede Evi yetkilileri "Femme au Béret Mauve" adlı eserin 10 milyon dolar ile 15 milyon dolar arasında bir fiyata satılacağı tahmininde bulundu.

ESER, PİCASSO'NUN SEVGİLİSİ VE İLHAM PERİSİ OLAN WALTER'I TASVİR EDİYOR

Forbes'un aktardığına göre, eser, Picasso’nun sevgilisi ve ilham perisi olan Marie-Therese Walter’ı tasvir ediyor. Bonhams Müzayede Evi yetkilileri, eserin sahiplerinin New York’taki Hirschl & Adler Galeri’sinden satın aldığı 1984 yılından bu yana bulunduğu koleksiyondan ilk kez müzayedeye çıktığını belirtti.

ESER, 13 MAYIS'TA MÜZAYEDEYE ÇIKACAK

Eser, 13 Mayıs'ta müzayedeye çıkmadan önce San Francisco, Los Angeles, Paris, Hong Kong ve New York'ta sergilenecek. Bonhams Empresyonist, Modern, European and Modern Art'ın başı Molly Ott Ambler eserle ilgili, "Marie-Thérèse Walter'ın bu parlak, neşeli portresi, Picasso'nun kişisel hayatının kargaşa içinde olduğu ve tüm Avrupa'nın yaklaşmakta olan savaşın gölgesi altında yaşadığı bir zamanda istikrar ve sakinlik yayıyor" dedi.


 


PAYLAŞ