Bakan Koca'ya mektup: Liselilerin taleplerini duyun

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, Sağlık Bakanı Sayın Fahrettin Koca’ya yüz yüze eğitim ve yüz yüze sınavlara ilişkin açık mektup gönderdi.

Bakan Koca’nın geçtiğimiz haftalarda yaptığı  “yüz yüze eğitimin, uygulamalı eğitimler dışında, bu dönemde başlatılmasının risk teşkil ettiğini söyleyebilirim” açıklamasını hatırlatan Kaya, “Yüz yüze eğitim ve öğretimin, pandemiye uygun koşullar sağlanmadan başlayacak olması ve liselerde yüz yüze sınavların yapılacağının açıklanması öğrenci, öğretmen ve velilerimizde büyük endişe yarattı” dedi.

"EŞİTSİZLİK DERİNLEŞTİ"

Velilerin ve öğrencilerin sınavların iptal edilmesini talep ettiğini belirten Kaya, şöyle devam etti: “Öğretmenlerimizin aşılanmadığı,  sınıf mevcutlarının Bilim Kurulu’nun açıkladığı sayıya düşürülemediği, uzaktan eğitimle fırsat eşitsizliğinin derinleştiği, mutasyona uğrayan virüsün daha bulaşıcı ve öldürücü olduğu bir dönemde lise öğrencileri 2 Mart’tan itibaren yüz yüze sınava sokulacaktır.

"SINAVLAR İPTAL EDİLSİN"

"Uzaktan eğitime erişemeyen öğrencilerin fırsat eşitsizliği telafi eğitimleriyle kapatılmayacaksa, yüz yüze sınav koşulları sağlanamayacaksa sınavlar iptal edilmelidir. Çünkü uygun koşullar sağlanmadan yapılacak yüz yüze sınavlar, telafisi mümkün olmayan mağduriyetler doğuracaktır.

Sağlık Bakanı ve bir doktor olarak kamuoyuna açıkladığınız endişelerinizi, 1 Mart Pazartesi günü yapılacak Kabine Toplantısı'nda Cumhurbaşkanı, Milli Eğitim Bakanı ve Kabine üyelerine de aktarmanızı bekliyoruz. Liseli gençlerimizin haklı taleplerine ve sizinle ortak endişelerine duyarsız kalmayacağınıza inanıyoruz."

bianet


PAYLAŞ