Ankara'da molozların arasında 20 köpeğin cansız bedeni bulundu

Ankara'nın Gölbaşı ilçesinde boş bir araziye atılan moloz ve toprak yığınlarının altında yaklaşık 20 köpeğin cansız bedeni bulundu. Belediye ekipleri cansız bedenleri incelenmek üzere götürdü.

Molozların altındaki köpekler, Sibel Bengüyü adlı yurttaşın öğlen saatlerinde belediye ekipleriyle köpekleri beslediği sırada boş araziden kötü koku geldiğini fark etmesi sayesinde bulundu. Bengüyü'nün haber vermesi üzerine gelen Ankara Büyükşehir Belediyesi Veteriner Şube Müdürlüğü ile polis ekipleri inceleme başlattı. Toprak altında hâlâ köpekler olduğu iddia edildi. Belediye ekipleri, yaklaşık 20 köpek ölüsünü, inceleme yapmak üzere toplayarak götürdü.

"ÜST ÜSTE YIĞILMIŞ BİÇİMDE GÖRDÜK"

Köpeklerin bulunduğu yere gelen hayvan hakları savunucuları duruma tepki gösterdi.

Sibel Bengüyü, "Gölbaşı barınağı ekibiyle buraya köpekleri beslemeye gelmiştik. O sırada üst üste yığılmış bir biçimde ölü köpekleri gördük. Birkaç tanesinin ağzından hâlâ kan akıyordu. O köpekleri belediye ekipleri aldı ve otopsiye götürdü. Yaklaşık 20 köpek çıkardık buradan. Fakat toprağın altında daha sayısı belli olmayan köpekler var diye tahmin ediyoruz" dedi. 


PAYLAŞ