3 ilde karantina kararları

AA

Koronavirüs salgınına karşı alınan önlemler kapsamında Bartın, Balıkesir ve Burdur'da bazı yerleşim yerleri karantinaya alındı.

BURDUR

Korona virüsü nedeniyle Burdur'un Karamanlı ilçesine bağlı Kılavuzlar köyünde Covid-19 vaka ve temaslılarında artış tespit edildi. Köyde Covid-19 tedbirleri kapsamında karantina uygulanmasına karar verildi. Jandarma ekipleri de köyün giriş ve çıkışlarını kapattı.

BALIKESİR

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde ise ilçeye bağlı Beşiktepe Mahallesi'nde bazı kişilerin Covid-19 testlerinin pozitif çıktı. Çok sayıda temaslı kişinin de bulunduğu belirlenen mahallede, salgının yayılımını önlemek amacıyla karantina uygulaması başlatıldı. Ayvalık'ta Tıfıllar ve Hacıveliler mahalleleri de hâlâ karantina altında tutuluyor.

BARTIN

Bartın'da da 4 mahallede karantinaya karar verildi. Ulus ilçesi kaymakamlığından yapılan açıklamaya göre inceleme ve filyasyon çalışmaları sonucu, ilçeye bağlı Hisar köyü Değirmenyanı Mahallesi'nde Covid-19 vaka ve temaslıları tespit edildi. Salgının yayılmasını önlemek amacıyla İlçe Umumi Hıfzısıhha Meclisi tarafından Hisar köyü Değirmenyanı Mahallesi'nin girişinden itibaren Hocaoğlu, Alikadıoğlu, Hacıkadıoğlu ve Müyesseroğlu mahallelerinde ikinci bir karara kadar karantina tedbiri uygulanmasına karar verildi. 


PAYLAŞ