Bildirici'den Hakan'a yanıt: Gazeteciliğinize itirazım var

Kolaj: Independent Türkçe

Medya Ombudsmanı Faruk Bildirici ile Hürriyet gazetesinin genel yayın yönetmeni Ahmet Hakan arasında yeni bir tartışma çıktı. Bildirici, Hakan'ın kendisine yönelik eleştirilerine Twitter'dan yapmış olduğu paylaşımlarla yanıt verdi. "Açığını aramıyorum, açıktasın. Çünkü gazetecilik yapıyorsun. Gazetecilik de şeffaf bir meslektir, eleştiriye açık olur" diyen Bildirici, "Bil ki, kinim yok, gazeteciliğinize itirazım var" ifadesini kullandı.

FARUK BİLDİRİCİ: AHMET HAKAN 'PARTİ KONGRELERİNDE ÇEKİLEN HALAYLAR' YAZISINDA AKP'NİN ADINI GİZLEDİ

Hakan, 27 Şubat’ta “Parti kongrelerinde çekilen halaylar” başlıklı bir yazı kaleme aldı. Yazının içerisinde halay görüntülerine sahne olan kongrenin AKP tarafından düzenlendiğine dair bir bilgi yer almaması Bildirici’nin eleştirisine sebep oldu. Bildirici, kişisel blogunda kaleme aldığı yazısında “"Ahmet Hakan 'Parti kongrelerinde çekilen halaylar' yazısında AKP’nin adını gizledi, yazmaya çekindi" eleştirisini gündeme getirdi.

AHMET HAKAN: KENDİ KENDİNE 'MEDYA OMBUDSMANI' DİYE BİR UNVAN VEREN BU ADAMIN İŞİ GÜCÜ AÇIK KOVALAMAK

Hakan da bugünkü köşe yazısında Bildirici’ye sert ifadelerle yüklendi. Hakan yazısında “Kendi kendine 'medya ombudsmanı' diye bir unvan veren bu adamın işi gücü açık kovalamak. Alıyor eline gazeteyi, tek kaşını kaldırıyor ve başlıyor kendince hatalar aramaya. Bulamayınca morali acayip bozuluyor. Bulduğunu sanınca da hemen enerjik bir heyecanla atlıyor üzerine…” ifadelerini kullandı.

Bildirici, Hakan’a yanıtı Twitter hesabından verdi. Medya Ombudsmanı, şu mesajları paylaştı:

'SADECE KÖŞENDE DEĞİL PAYLAŞIMINDA DA AKP'Yİ GİZLEDİN'

"Ahmet Hakan, sadece köşende değil paylaşımında da AKP’yi gizledin! AKP’nin Hatay’taki halaylı kongresini, kalabalık kongre salonlarını ve fotolarını Hürriyet’te yayımlamadın. Erdoğan’ın "salon lebaleb dolu” cümlesini sansürledin. Bunlara niye cevabın yok?

'AÇIĞINI ARAMIYORUM, AÇIKTASIN'

Ahmet Hakan açığını aramıyorum, açıktasın. Çünkü gazetecilik yapıyorsun! Gazetecilik de şeffaf bir meslektir, eleştiriye açık olur. Sen ise eleştiriden hoşlanmıyor, kin vs. diye savuşturmaya çalışıyorsun. Bil ki, kinim yok, gazeteciliğinize itirazım var.

'BÜTÜN MEDYADAKİ YANLIŞLARI ELEŞTİRİYORUM'

Ahmet Hakan, sadece seni ve Hürriyet’in gazeteciliğini değil, bütün medyadaki yanlışları eleştiriyorum. http://farukbildirici.com adresindeki web sayfama ve sosyal medya hesaplarıma bakarsan onları da görür, ezbere suçlamazsın.

'O KOLTUKTA OTURMAYI VİCDANA SIĞDIRABİLEN BİRİSİN'

Hürriyet’te 45 gazeteci arkadaşımız sadece sendikaya üye oldukları için işten çıkarıldı ve kıdem, mesai vs. hiçbir hakları verilmedi.1.5 yıldır hâlâ mahkemede hak arıyorlar. Bu adaletsizliğe ses çıkarmadan o koltukta oturmayı vicdana sığdırabilen birisin.

'YOKSA PATRONUNDAN KOMİSYON MU ALMIŞTIN?'

Ahmet Hakan, köşende bir yatak firmasının örtülü reklamını yaptığını, bu yüzden Reklam Kurulu’nun Hürriyet’e “örtülü reklam” cezası verdiğini de yazdım! Orada bile hatanı kabul etmedin, sustun. Yoksa patronundan komisyon mu almıştın?"

Independent Türkçe


PAYLAŞ