Holding patronu İpek Hattat'ın bir kuryeye işkence yaptığı iddia edildi

Hattat Holding Yönetim Kurulu üyesi İpek Hattat'ın ve erkek arkadaşının, bir kuryeyi evlerinde alıkoyup işkence yaptığı iddia edildi. İşkenceye maruz kaldığı iddia edilen kurye Renas D., "2 saat geçtikten sonra polisler geldi ama kapıyı açmadı. Polisler kapıyı kırıp içeriye girdiler ve beni kurtardılar" dedi.

Odatv'de yer alan haberde, Hattat Holding Yönetim Kurulu üyesi İpek Hattat'ın tabletini tamir edemeyen şirketin kuryesini alıkoyduğu ve sevgilisi ve şoförüyle birlikte kuryeye işkence yaptığı öne sürüldü.

İstanbul'un Sarıyer ilçesinde yaşanan olayda, Hattat, tabletinin ekranı kırılınca bir servise gönderdi. Ancak tabletin yeniden arızalanmasıyla tekrar servise haber verdi. Hattat'ın erkek arkadaşı ve şoförüyle şirketin gönderdiği kuryeyi alıkoyup, köpek dışkısına oturttuğu ve işkence yaptığı iddia edildi. Kendisine işkence yapıldığını söyleyen kurye Renas D., polis ekibinin kapıyı kırarak kendisini kurtardığını ifade etti.

2 SAATİN ARDINDAN KURTARILDI

Olayın ardından Hattat'ın gözaltına alındığını söyleyen Renas D. şu ifadeleri kullandı:

"İpek Hattat’ın evine gittim tableti almaya. Güvenlikle beraber girdik içeri. Kimliğimi güvenliğe bıraktım. İpek Hattat’ın evinin önüne gittik. Sevgilisi kapının önündeydi. İpek Hattat sonra çıktı. ‘Dolandırıcı’ diye bağırdı direk. Beni içeriye alıp kapıyı kilitlediler. Sonra hakaretler olsun, baskı olsun her şeyi yaptılar. Telefonu elimden zorla çekip paramparça etti İpek Hattat. Patronum, İpek Hattat ile konuştu, ona da hakaret etti. 2 saat geçtikten sonra polisler geldi ama kapıyı açmadı. Polisler kapıyı kırıp içeriye girdiler ve beni kurtardılar. Sonra karakola gittim, ifade verdim, İpek Hattat gözaltına alındı."

Mala zarar ve hakaret suçlamalarıyla gözaltına alınan İpek Hattat'ın serbest bırakıldığı bildirildi.


PAYLAŞ