Özdağ, İYİ Parti'den istifa etti

Fotoğraf: AA

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, TBMM’de basın açıklamasında İYİ Parti'yi sert sözlerle eleştirerek partisinden istifa ettiğini belirtti.

'KURULUŞ AMACINDAN UZAKLAŞMIŞTIR'

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, TBMM’de basın açıklamasında bulundu. İYİ Parti'den ihraç kararı, ihraca sevk işleminin usul ve şekle aykırı olduğu gerekçesiyle mahkeme tarafından iptal edilen Özdağ açıklamasında, "İYİ Parti kuruluş amacından uzaklaşmıştır" dedi. Ümit Özdağ, partisinden istifa ettiğini belirtti.

'UYDU PARTİSİ'

Partisini sert sözlerle eleştiren Özdağ, “İYİ Parti'yi, CHP’nin uydu partisi haline getirmişlerdir” diye konuştu.

Özdağ, açıklamasında "Akşener HDP’nin Kars’ı kazanması karşısında sessiz kalmıştır, bu sürecin önünü açmıştır. Bu süreci durduracak mükemmel ötesi bir çözüm önüne konmasına rağmen bunu reddetmiştir." iddiasında bulundu.

'FETÖ İLE İLTİSAKLIDIR'

Devamında ise şu sözleri kaydetti:

"İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu FETÖ ile iltisaklıdır. Bu hukuki bir gerçek bunun tartışması yok. Akrabalarınızın hemen hemen FETÖ ile ilintiliyse Anayasa’nın aldığı kararlar FETÖ ile iltisaklı olduğunuzu söylüyor. Ayrıca telefon kayıtlarınızda FETÖ’nün üst düzey yöneticileriyle telefon görüşmeleri varsa, ve bu görüşmelerin birisinde Ümit Özdağ’a bilgi verilmesini engelleyin, Kazakistan’da şu iş adamı Özdağ ile bilgi paylaşıyor, onu susturun diye talepte bulunuyorsa evet bu arkadaş FETÖ ile iltisaklıdır. Hatta onun da ötesinde iç içe geçmiştir.”

"Nasıl sarı sendikacılık varsa bir de sarı muhalefetçilik var. Bugün sarı muhalefet partisinin çok şikâyet eder göründüğü Cumhur İttifakı’nın var olma nedeni İYİ Parti Meral Akşener’in tek başına seçime girmeye cesaretinin olmamasıdır. Sonuç yine Akşener'in ifadesiyle İYİ Parti’nin seçimlerden çırak çıkması olmuştur. Ancak İYİ Parti Genel Başkanı Akşener’in ifadesiyle sadece yerel seçimlerden çırak çıkmamıştır. CHP’nin uydu partisi haline getirmişlerdir İYİ Parti’yi. Bana kızacağınıza cesaretiniz varsa İYİ Parti’nin iç işlerine karışan CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı’na kızın. Veya İYİ Parti’yi aşağılayan Çanakkale Belediye Başkanı’na kızın. Ama onlara kızamıyorsunuz çünkü belediyeden gelen çantalar, ihaleler ve makamlar karşısında İYİ Parti’nin onurunu sattınız. Bu söylediklerimin hepsinin kanıtı var."

Tükenmez Haber


PAYLAŞ