'Kendileri gibi düşünmeyenlere saldıranlara meydanı bırakmadık'

Fotoğraf: AA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP İl Başkanları Toplantısı'nda yaptığı konuşmada "Kendileri gibi düşünmeyen, kendileri gibi yaşamayan, kendileri gibi konuşmayan  kendilerine boyun eğmeyen herkese fütursuzca saldıran, küçümseyen, hakaret edenlere meydanı bırakmadık, bırakmayacağız" dedi.

'TÜRKİYE'NİN GELECEĞİNDE CHP DİYE BİR PARTİYE YER YOK'

Konuşmasında "Türkiye'nin geleceğinde bu zihniyeti, yapısı ve üslubuyla CHP diye bir partiye yer olmadığını görüyoruz" diyen Erdoğan şöyle devam etti:

"CHP yıllarca bu ülkenin vatandaşlarının bir bölümü Atatürkçülük, çağdaşlık gibi değerleri kullanarak istismar etmişti. Yaşadığımız bazı hadiseler buı partinin bağnazlıkta sınır tanımadığını yeniden ortaya çıkarıyor."

İnsan Hakları Eylem Planı'na değinen Erdoğan, "Bir süredir reform programları ile kamuoyunun huzuruna çıkıyoruz. İktidarda olmamıza rağmen reform gündemine en sıkı biz sarılıyoruz. Sessiz devrimler olarak nitelendirdiğimiz nice reformlarla ülkemizin çehresini değiştiren parti biziz. Milletimizin beklentisi olan nice düzenlemeyi hayata geçiren de biziz" ifadelerinde bulundu.

Erdoğan, şunları kaydetti:

"Yargı Reformu Strateji Belgesi son dönemdeki en önemli hukuk düzenlemelerimin çatı belgesiydi. Salı günü İnsan Hakları Eylem Planımızı açıkladık. En önemli reform müjdesi yeni ve sivil anayasa hazırlama müjdesi olmuştur. Siyasi partilerden STK'lara, medyadan iş dünyasına kadar tüm kesimleri bu sürece yapıcı katkı vermeye davet ediyoruz. AK Parti ve Cumhur İttifakı olarak biz kendi hazırlıklarımızı yapacağız. Böyle bir sürecin 84 milyonun tamamını kuşatacak şekilde yürümesi için elimizden gelen gayreti göstereceğiz."

'TAKUR TUKUR BELEDİYELER'

Bu noktada CHP'li belediyelere tepki gösteren Erdoğan, "Biz ülkemizin gelecek asrını düşünürken şehirlerimizi yeniden 30 yıl öncesine geri döndürmeye başladığını görmekten özellikle üzüntülüyüz" ifadesini kullandı.

Erdoğan, şunları söyledi:

"İstanbul ve İzmir başta olmak üzere CHP'nin yönetimindeki belediyeler yeniden çöp, çukur, çamur devrini hortlatmışlardır. Bir de utanmadan çıkıp 'Tıkır tıkır çalışıyoruz' demezler mi? Milletimiz de bunlara yanıt olarak 'Takur tukur belediyeler, çukur mukur yollar, çer çöp mahalleler, çapçamur sokaklar' diyor.


Tükenmez Haber


PAYLAŞ