2 ilde karantina kararları

AA (Arşiv)

Koronavirüs salgınına karşı alınan önlemler kapsamında Gümüşhane'de bir mahalle ve Aksaray'da birer mahalle ve cadde ile 7 sokak karantinaya alındı.

GÜMÜŞHANE

Korona virüsü vakaları nedeniyle yerleşim yerlerindeki karantinalar devam ediyor. Gümüşhane'nin Kürtün ilçesinde Gürgenli köyü Orta Mahalle'de artan pozitif vaka ve temaslı sayısı nedeniyle yeni kararlar alındı. Valilikten yapılan yazılı açıklamada virüsün bulaşmasının önlenmesi ve kamu sağlığının korunması amacıyla mahallede karantina uygulanmaya başlandığı bildirildi.

AKSARAY

Aksaray'da ise birer mahalle ve cadde ile 7 sokakta, karantina başlatıldı. İl Hıfzıssıhha Kurulu'ndan yapılan yazılı açıklamada, merkez ilçe Somuncubaba Mahallesi'nin tamamında, Büyük Bölcek Mahallesi Şehit Mehmet Ali Demir Caddesi'nde, Bahçesaray Mahallesi 8520, Fatih Mahallesi 4129, Küçük Bölcek Mahallesi 2680, Kılıçaslan Mahallesi 1319, Ereğlikapı Mahallesi 1476, ve Coğlaki Mahallesi 1216-1232 sokaklarında vaka sayısındaki artış sebebiyle 10 Mart Çarşamba saat 08.00'e kadar giriş-çıkışların yasaklanmasına ve 5 gün boyunca sokağa çıkma yasağı getirilmesine karar verildiği belirtildi. 


PAYLAŞ