Sarıgül, golf sahasında tarım mesajını savundu

Türkiye Değişim Partisi'ni kuran Mustafa Sarıgül, tepki toplayan golf sahasındaki tarım mesajı videosunu savunarak "Burada lafın nerede söylendiği önemli değil, konunun içeriği önemli. Golf sahası ya da tarla olması önemli değil" dedi.

Sarıgül'ün golf sahası önünde tarımsal gelişim vaat eden videolu mesajı sosyal medyada gündem olmuştu. Spor salonunda, arabada müzik dinlerken ya da golf sahasında tarım politikası anlatırken çekilen videolara hem sert hem de güldüren cevaplar geldi.

'KONUNUN İÇERİĞİ ÖNEMLİ'

Hürriyet gazetesinden Fatma Aksu'ya konuyla ilgili bir açıklama yapan Sarıgül, tepki toplayan video için şunları söyledi: 

"O gün Antalya il merkezini açtık. Ve o arada Bill Gates’in ‘dünyanın geleceği tarımda’ diye bir açıklaması oldu. Basın mensubu bir arkadaşımız bu konuda soru sorunca dedik ki, “Bunu Bill Gates söyleyince inanıyorsunuz da Erzincanlı Sarıgül söyleyince niye inanmıyorsunuz?’ Burada lafın nerede söylendiği önemli değil, konunun içeriği önemli. Golf sahası ya da tarla olması önemli değil. Söylediklerimde eleştirecek bir şey bulamayanlar, ‘Eksik ya da fazla söyledin’ değil de, ‘Niye golf sahasının arkasında söyledin’ diyorsa, canları sağ olsun. Eleştiriye açığız. Sosyal medyadaki yorumların hepsine saygımız, sevgimiz sonsuz. Bizim boksör madalyalarımız var. Maça çıkmayan boksör madalya alamaz."


PAYLAŞ