Ankara'da ekmek zammı iptal edildi

Ankara Valiliği'nden ekmek zammıyla ilgili açıklama geldi. Açıklamada "Ekmek ve pide fiyatlarına yapılmak istenen zam oranına itiraz komisyonda değerlendirilmiş, ATO'nun tarifesi iptal edilmiştir." denildi.

Ankara Fırıncılar Odası'nın ekmek fiyatlarına yaklaşık yüzde 16 zam yapma kararı mahkemeye taşındı. Ankara Valiliği, Ankara Ticaret Odası'nın tarifesinin iptal edildiğini ve mahkemeye dava açıldığını belirtti.

Ankara Valiliği tarafından yapılan açıklamada ,"Ekmek ve pide fiyatlarına yapılmak istenen zam oranına itiraz komisyonda değerlendirilmiş, ATO'nun tarifesi iptal edilmiştir. Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinin ekmek ve pide fiyat tarifesine yönelik Ticaret Mahkemesinde itiraz davası açılmıştır" denildi.

Ankara Fırıncılar Odası Başkanı Gürsel Alnıaçık'ın fırıncıların daha fazla zarar etmemesi için ekmek fiyatlarına yaklaşık yüzde 16 zam yapıldığını açıklamıştı.

Ankara'da ekmek fiyatlarını 1 lira 50 kuruştan, 1 lira 75 kuruşa çıkartan zamla ilgili açıklama yapan Ankara Valisi Vasip Şahin, Fırıncılar Odası ile yapılacak toplantılar sonrasında ortak bir karara varmaya çalışacaklarını söylemişti. Şahin, uzlaşı olmaması durumunda ise yargı yoluna gideceklerini açıklamıştı.

 


PAYLAŞ