Samsun'da bir kadını şiddete maruz bırakan erkek gözaltına alındı

Samsun’da İbrahim Zarap isimli bir erkek, sokak ortasında bir kadını şiddete maruz bıraktı. Olayın ardından sosyal medya üzerinden kadının kardeşi olduğunu belirten Rümeysa isimli kullanıcı bir paylaşım yaparak, "Yüzlerce kez şikayetçi olduk hiç ceza almadı" dedi. Sosyal medya kullanıcıları "#ibrahimzaraptutuklansın" etiketi ile tepki gösterdi. Adalet Bakanı Gül, İbrahim Zarap'ın gözaltına alındığını bildirdi.

Samsun’da İbrahim Zarap isimli bir erkek, sokak ortasında bir kadını şiddete maruz bıraktı.

Olayın ardından sosyal medya üzerinden kadının kardeşi bir paylaşım yaparak, defalarca kez İbrahim Zarap isimli erkekten şikayetçi olduklarını ancak bir şey olmadığını ifade etti.

Rümeysa isimli kullanıcı, paylaşımında, "Evet bu kez çok yakınımızda bu videodaki kişi benim ablam.O çığlık atan küçücük çocuk benim yeğenim.Ne olur yardım edin.İlk defa değil yüzlerce kez şikayetçi olduk hiç ceza almadı.Videoda sokak ortasında küçücük bi çocuğun önünde öldüresiye dövülen kişi benim ABLAM” ifadelerini kullandı.

Sosyal medya kullanıcıları "#ibrahimzaraptutuklansın" etiketi ile tepki gösterdi.

 

GÖZALTINA ALINDI

​Saldırgan erkek, olay sonrasında kaçmak isterken çevredekilerin müdahalesiyle yakalanarak polise teslim edildi ve gözaltına alındı.

Eşinin saldırısı sonrasında kanlar içinde kalan ve bilincini kaybeden kadın, çağrılan ambulansla Samsun Gazi Hastanesine sevk edildi. 

Kadının yerde yattığı sırada çevredekilerin yanına bile yaklaşmaktan çekindikleri görüldü.

Burada ilk müdahalesi yapılan kadının, hayati tehlikesinin sürdüğü öğrenildi.

ADALET BAKANININDAN AÇIKLAMA

Konuya ilişkin Adalet Bakanı Abdülhamit Gül sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Gül, "Samsun’da kadına karşı şiddetin en aşağılık örneklerinden birinin sergilendiği olay hakkında soruşturma başlatıldı. Başsavcılık talimatıyla fail yakalanarak gözaltına alındı. Hukuk gereğini yapacak, failin yaptığı yanına kâr kalmayacak." açıklamasında bulundu.

İLETİŞİM BAŞKANINDAN AÇIKLAMA

Fahrettin Altun sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "Samsun’da yaşanan kan donduran vahşet hepimizi derin bir öfkeye sevketti. Gözü dönmüş cani, emniyet güçlerimiz tarafından gözaltına alındı. Bu vahşetin hesabı en ağır şekilde sorulacaktır. Olayın yakından takipçisiyiz. Şiddete uğrayan anne ile biricik evladının yanındayız." ifadelerini kullandı.

BAKAN SELÇUK'TAN AÇIKLAMA

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk açıklamasında şunları söyledi:

Samsun’da bir kadına, bir anneye uygulanan insanlık dışı şiddet vakasının Bakanlık olarak takipçisiyiz. Failin en ağır cezayı alması için davaya müdahil olacağız. Anneye ve çocuğumuza gereken tüm sosyal hizmet modelleri ve psikososyal destek sağlanacaktır.

SOSYAL MEDYADA BÜYÜK TEPKİ

Videonun yayılmasının ardından sosyal medyadan büyük tepki gelirken, Twitter kullanıcıları #KadinaSiddeteHayir, #ibrahimzaraptutuklansın ve #istanbulsozlesmesiyasatir etiketlerinde yüz binlerce paylaşım yaptı.

Editör notu: Şiddeti yeniden üretmemek adına bahsi geçen görüntüyü yayınlamıyoruz.


PAYLAŞ