Samsun'da eski eşine şiddet uygulayan İbrahim Zarap tutuklandı

Fotoğraf: AA

Samsun'un Canik ilçesinde 5 yaşındaki çocuğunun önünde eski eşini darbeden kişi, "adam öldürmeye teşebbüs" suçundan tutuklandı.

Karşıyaka Mahallesi'nde eski eşini darbeden ve Canik Emniyet Müdürlüğü Aile İçi Şiddet Bürosu tarafından gözaltına alınan İbrahim Zarap'ın işlemleri tamamlandı.

Adliyeye götürülen zanlı, savcılık tarafından "adam öldürmeye teşebbüs" suçundan nöbetçi hakimliğe sevk edildi. Ardından "adam öldürmeye teşebbüs" suçundan tutuklandı.

'O ANDA GÖZÜM DÖNDÜ'

Zarap'ınpolise verdiği ifadesinde, eski eşinin kızını kendisine bir daha göstermeyeceğini söylediğini iddia ederek, "O anda gözüm döndü, ne yaptığımı bilmiyorum." dediği öğrenildi.

Çevredekiler tarafından darbedildiğini öne süren zanlının, tespit edilmesi halinde bu kişilerden şikayetçi olacağını da söylediği belirtildi.

Karşıyaka Mahallesi'nde dün gece yaşanan olayda, 5 yaşındaki kızını annesine götürmek için eski eşi ile buluştuğu sırada darbetmişti.

Çevredeki vatandaşların ihbarı üzerine, kafasında ve yüzünde darp izleri oluşan kadın olay yerine gelen sağlık ekiplerince hastaneye kaldırılmış, şüpheli Zarap ise gözaltına alınmıştı.

Eşinden yaklaşık 3 yıl önce boşandığı öğrenilen kadının çocuğunun gözü önünde darbedilmesinin sosyal medyada paylaşılan cep telefonu görüntüleri tepki çekmişti.

Editör notu: Şiddeti yeniden üretmemek ve travma tetiklememek adına bahsi geçen görüntüyü yayınlamıyoruz.

AA


PAYLAŞ