92 yaşındaki kadının katilinin 'üç hilalli dövmesi' için müfettiş atandı

İçişleri Bakanlığı, Aydın’da öldürülen 92 yaşındaki kadının katilinin üç hilal dövmesinin ‘görülmesinde bir ihmal ya da kasıt bulunup bulunmadığının soruşturulması için’ iki başmüfettiş görevlendirildiğini bildirdi. 

MHP Lideri Bahçeli paylaşımında "92 yaşındaki bir hanımefendinin ırzına ve hayat hakkına musallat olan canavarın gözaltına alındığı esnada, kameralara yansıyan bileğindeki üç hilal dövmesi ise dikkat çekmiştir. Bunun bir tertip mi yoksa gerçek mi olduğu bütün yönleriyle araştırılması hayati bir zorunluluktur." ifadesini kullanmıştı.

Fotoğraf: DHA

Sultanhisar ilçesinde yaşayan 92 yaşındaki H.P.’nin komşusu A.Ç. tarafından cinsel saldırıya uğradığı ve boğularak öldürüldüğü tespit edilmişti. 

Zanlının adliyeye götürülürken yer aldığı bir fotoğraftaki üç hilal dövmesi sosyal medyada dikkat çekmişti.

Bakanlığın açıklamasında, şu ifadelere yer verildi:

 “Aydın’da, 92 yaşındaki bir kadının canice işlenen bir cinayet sonrasında hayatını kaybetmesinin ardından, failin adliyeye kelepçeli bir şekilde götürülmesi esnasında elindeki dövme görüntüsünün yansıması ile ilgili olarak herhangi bir ihmal ya da kasıt bulunup bulunmadığının soruşturulması için bakan onayı ile bir Mülkiye Başmüfettişi ve bir Polis Başmüfettişi görevlendirilmiştir.”

NE OLMUŞTU?

Aydın'ın Sultanhisar ilçesinde yalnız yaşayan 92 yaşındaki Hanım Pınalı, evinde boğularak öldürülmüştü. Yapılan incelemede Pınalı'nın 23 yaşındaki komşusu tarafından cinsel saldırıya uğradığı tespit edilmişti.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ise konuyla alakalı sosyal medya hesabından, "92 yaşındaki bir hanımefendinin ırzına ve hayat hakkına musallat olan canavarın gözaltına alındığı esnada, kameralara yansıyan bileğindeki üç hilal dövmesi ise dikkat çekmiştir. Bunun bir tertip mi yoksa gerçek mi olduğu bütün yönleriyle araştırılması hayati bir zorunluluktur" demişti.


PAYLAŞ