İYİ Parti'den İmamoğlu'na 'Buldan' tepkisi

Fotoğraf: AA

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Ağıralioğlu ve ve  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan'ın isimleri etiketleyerek yaptığı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü paylaşımına tepki gösterdi. 

AĞIRALİOĞLU: KİMSE UNUTMAMALI, EN BAŞTA EKREM BEY

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun yaptığı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü paylaşımına tepki göstererek,” HDP ve siyasilerinin isimlerinin, şehit annelerine borcunu vatan borcu bilen Meral Akşener ismi ile birlikte zikredilmesini doğru bulmuyorum. Öcalan’a mektup yazdırılmasının milli iradeyi ne istikamette kamçıladığını ve ikinci seçimin sonuçlarına ne yönde tesir ettiğini hiç kimse unutmamalı! En başta da Ekrem Bey” ifadelerine yer verdi.

KAVUNCU: KABUL ETMİYORUZ

Öte yandan İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu da açıklama yaparak "İBB Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu’nun 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajında, Sayın Genel Başkanımızın isminin, terörle arasına mesafe koymamış bir partinin temsilcisiyle, aynı paylaşım içerisinde anılmasını kabul etmiyoruz." dedi.

İMAMOĞLU'NUN PAYLAŞIMI

Ekrem İmamoğlu paylaşımında "İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener ve Sayın Pervin Buldan'ın nezdinde tüm kadın siyasetçilerin ve Türkiye genelindeki kadın belediye başkanı mevkidaşlarımın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutlarım." demişti.

Tükenmez Haber


PAYLAŞ