İYİ Parti yöneticilerinin tepki gösterdiği İmamoğlu'ndan açıklama

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan'ın 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nü paylaştığı tweet'le kutlayan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu'na İYİ Parti yöneticilerinden tepki geldi. Büyükçekmece'deki 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Hatıra Ormanı'nın açılışına HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan'ı da davet eden İmamoğlu, bu konuyla ilgili bir konuşma yaptı.

'ASLA GERİ DURMAM'

İmamoğlu, "Memleketin en zor anlarında bizlerin doğru, cesur ve toplumu kucaklaştıran adımlar atması memleketin bu zor koşulları aşmasına vesile olur. O bakımdan ben 16 milyonluk şehrin belediye başkanı olarak bu adımları atmakta sorumlu bir kişiyim. Bundan asla geri durmam" diye konuştu.

'İYİLERİN KAZANACAĞINDAN EMİNİM'

İmamoğlu, konuşmasında "İyilikten geri durmadığımızda iyilerin kazanacağından da adım gibi eminim" ifadelerinde bulundu.

İmamoğlu, konuşmasında şunları kaydetti:

"Dönem dönem memleketimizin zorlandığı anlar var, biliyoruz. Bu memleketin en zor anlarında bizlerin doğru, cesur ve toplumu kucaklaştıran adımlar atması memleketin bu zor koşulları aşmasına vesile olur. O bakımdan ben 16 milyonluk şehrin belediye başkanı olarak bu adımları atmakta sorumlu bir kişiyim. Bundan asla geri durmam. Ben bu memlekette her bireyin mutlu olması için adım atmakla yükümlü bir yöneticiyim. Bu şehirde özgürlük, barış, huzur olursa memlekette de olacağı kanaatindeyim. Onun için bu adımları atmakta asla geri durmam ve vurmayacağım da. Zira vatanını, milletini seven 83 milyonun barış ve huzur içinde yaşadığı bir memleket arzuluyorum. Ben bu şehir ve bu memleket adına bu adımları attıkça bu güzel duyguları en fazla sahiplenenler de kadınlar olacaktır. İyiler her zaman kazanır, iyilikten geri durmayacağız. İyilikten geri durmadığımızda iyilerin kazanacağından da adım gibi eminim. 8 Mart Hatıra Ormanı'na emek veren herkese teşekkür ediyorum. Ormanın fidanlarına isimlerini vermekten gurur duyduğumuz çalışanlarımıza, kentin ve ülkemizin yönetici kadınlarına isimlerini vermekten gurur ve onur duyuyorum. "

'HERKESİN İÇİNDE OLDUĞU BİR İTTİFAK'

İmamoğlu, “Buldan’ın etkinliğe katılmasının siyaseten bir ittifak anlamına gelip gelmediğinin sorulması üzerine” ise "Hiç öyle bir şey yok. Biz nasıl İstanbul ittifakı dedik, Türkiye ittifakı. Memleketin, herkesin içinde olduğu bir ittifak. Şimdi ne yaptık? Kendi adımıza ağacımızı diktik, emekçi kadınlar adına ağacımızı diktik. Kıymetli hanımefendi Meral Akşener ablamız için ağacımızı diktik. Ayırmıyoruz. Şimdi de sayın cumhurbaşkanımızın eşi Emine Erdoğan için dikeceğiz. Bu fikir kadın fikri. Bu kadın fikri önünde saygıyla eğiliyorum onu yerine getiriyorum. Bunu anlayan anlar” diye yanıt verdi..

İMAMOĞLU'NUN PAYLAŞIMI

İmamoğlu paylaşımında "İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener ve Sayın Pervin Buldan'ın nezdinde tüm kadın siyasetçilerin ve Türkiye genelindeki kadın belediye başkanı mevkidaşlarımın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutlarım." demişti.

AKŞENER: SAYGI DUYUYUORUM

İmamoğlu'nun tweetiyle ilgili konuşan Akşener ise, "Sayın İmamoğlu'nun attığı tweeti arkadaşlarımızın çoğu beğenmedi. Fikirlerini ortaya koydular ben de saygı duyuyorum" dedi.

BULDAN'DAN TEŞEKKÜR

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan ise Twitter’da Ekrem İmamoğlu’na, “Teşekkürler Sn. Başkan” diyerek teşekkür etti.

TEPKİLER

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu ” HDP ve siyasilerinin isimlerinin, şehit annelerine borcunu vatan borcu bilen Meral Akşener ismi ile birlikte zikredilmesini doğru bulmuyorum. Öcalan’a mektup yazdırılmasının milli iradeyi ne istikamette kamçıladığını ve ikinci seçimin sonuçlarına ne yönde tesir ettiğini hiç kimse unutmamalı! En başta da Ekrem Bey” ifadelerine yer verdi.

'KABUL ETMİYORUZ'

Öte yandan İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu da açıklama yaparak "İBB Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu’nun 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajında, Sayın Genel Başkanımızın isminin, terörle arasına mesafe koymamış bir partinin temsilcisiyle, aynı paylaşım içerisinde anılmasını kabul etmiyoruz." dedi.

Tükenmez Haber


PAYLAŞ