4,5 aydır aranan Mervenur Polat’ın cansız bedeni bulundu

20 yaşındaki bir çocuk annesi Mervenur’un cansız bedeni, cinayet suçlamasıyla gözaltına alınan Cüneyt A’nın babasının yaşadığı binanın ortak kullanım alanında folyoya sarılı halde bulundu.

Polat'ın cesedi, yapılan incelemenin ardından otopsi için Antalya Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı.

Polat’ın ailesi bir süredir Atvde yayımlanan Müge Anlı ile Tatlı Sert programına katılarak kayıp kızlarını arıyordu. Programa katılan tanıkların ve Mervenur’un arkadaşlarının anlattıklarına göre genç kadın, erkek arkadaşı ve bir başka arkadaşıyla görüşmek üzere Cüneyt A. isimli bir şahsın evine gitti. Programa katılan buradaki görgü tanıkları, Cüneyt A’nın Mervenur’a cinsel saldırıda bulunduğunu ifade etti. Cüneyt A.’nın ise firari durumda olduğu belirtilmişti.

Cesedin bulunmasının ardından olayla ilgili beş kişinin ifadesine başvurulduğu ortaya çıktı ve Cüneyt A, gözaltına alındı. Cüneyt A., polise verdiği ifadede Mervenur’un kendi evindeyken uyuşturucu kullandığını ve aşırı doz sebebiyle hayatını kaybettiğini; bunun üzerine kendisi polise haber vermekten korktuğu için Mervenur’un cansız bedenini folyoya sararak babasının apartmanındaki çatıya bıraktığını iddia etti.

Sabah saatlerinde yakınları ile Adli Tıp Kurumu morguna gelen ağabey Kenan Polat, kız kardeşinin cenazesini teşhis etti. Gözyaşlarına boğulan Polat, yakınları tarafından sakinleştirildi.

BBC

 


PAYLAŞ