Mansur Yavaş: Gökçek'in ruh sağlığı bozuk, doktora gitmesini tavsiye ediyorum

Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş, KRT TV'de katıldığı programda AKP'nin eski ABB Başkanı Melih Gökçek ile ilgili sert açıklamalarda bulundu.

Yavaş, Gökçek ile ilgili  yaptığı açıklamada "Psikolojisi ya da ruh sağlığı bozuk. Doktora görünmesini tavsiye ediyorum. Sürekli tweet atıyor. Tek tek personolimizle uğraşıyor. Tweet atıyor. Ben muhatap almıyorum. Neden görevden alındığı da belli değil zaten" ifadelerini kullandı.

Gökçek'in ABB ile ilgili açıklamalarına teki gösteren Yavaş şunları kaydetti:

Baktı ki belediyede işler yolunda, sürekli tweet atıyor 'çapsız şöyle, çapsız böyle' diyor. Şahsımı hedef aldığı için gidip şikayet ediyorum, savcı ise siyasetçi AİHM kararları gereğince buna katlanmalıdır diyerek takipsizlik veriyor. Herhangi bir şahıs AKP'li belediye başkanına 'çapsız' dediği için aynı savcı hemen dava açıyor. Ben hukukçuyum, hukukla oynamasınlar ben ayrıcalık istemiyorum.

Melih Gökçek'in 'çapsız' sözüne Uğur Dündar'ın "Hiç Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olduğunu için pişman oldunuz mu?" sorusu üzerinden  yanıt veren Mansur Yavaş "Bu kirli siyaseti ortadan kaldırmak için oradayım. Çapsızlığım orada; onlar gibi beceremiyorum çocuğuma televizyon hediye edemiyorum, spor kulübü hediye edemiyorum. Benim dönemimde zengin olanlar yok. Yolsuzluk yapmakta ve iftira atmakta çapsızım, çapsızlık buysa" açıklamasını yaptı.


PAYLAŞ