Bakan Selçuk: Şiddetin alkol, bağımlılık gibi birçok nedeni var

Fotoğraf: AA

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Türkiye'nin çekildiği İstanbul Sözleşmesi için "Bir metin üzerinde fazlaca tartıştığımız için şiddete sebep olan esas kök sorunları konuşamaz hale geliyoruz" dedi. Selçuk, şiddetin alkol, bağımlılık gibi birçok nedeni olduğunu savundu. 

'ÖDÜN VERME SÖZ KONUSU DEĞİL'

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, yaptığı açıklamada, Türkiye'nin İstanbul Sözleşmesi'nden çekilmesine ilişkin "Türkiye'de geldiğimiz noktada hem birincil hem de ikincil mevzuatımızda kadınlarımızı korumak, kadına yönelik şiddetle mücadele etmek için gerekli bütün araçlarımız mevcut. Bu noktada kesinlikle bir geriye gidiş, ödün verme, sapma söz konusu değil" dedi.

'ALKOL, BAĞIMLILIK...'

"Bir metin üzerinde fazlaca tartıştığımız için şiddete sebep olan esas kök sorunları konuşamaz, tartışamaz duruma geliyoruz." diyen Selçuk, "Şiddetle mücadele edebilmemiz için şiddet haberlerinin yansıtılması noktasında medyaya birçok görev düşmekte. Şiddetin alkol, bağımlılık gibi birçok nedeni var. Akademisyenlerimize şiddetin gerçek kök nedenlerini araştırmak noktasında büyük görevler düşüyor. Fakat biz bunu sadece bir metin üzerinde tartıştığımız zaman şiddetin gerçek sebeplerini konuşamamış oluyoruz" ifadesini kullandı. 

AA


PAYLAŞ