Atatürk tüm yurtta anılıyor: Erdoğan, Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 81’inci yılında, Anıtkabir’de düzenlenen törenlerle anılıyor. Her yıl olduğu gibi bu yıl da Atatürk’ün hayatını yitirdiği saat olan 09.05’te sirenler çaldı ve tüm yurtta saygı duruşunda bulunuldu. Anıtkabir’de düzenlenen anmada ise siyasi liderler Aslanlı Yol’da yürüdükten sonra Atatürk’ün huzuruna çelenk bıraktılar. Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı.

Erdoğan, Anıtkabir Özel Defterine şunları yazdı:

“Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı, cumhuriyetimizin kurucusu, ilk cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ahirete irtihalinin 81. yılında bir kez da rahmetle yad ediyoruz.

Merhum Atatürk ve silah arkadaşlarıyla bin yıldır bu toprakları bize vatan yapmak için mücadele eden tüm şehitlerimizin ve gazilerimizin aziz hatıraları milletimizin kalbinde hep yaşayacaktır.

Kendisinin emaneti olarak cumhuriyetimizi ilelebet yaşamak, yaşatmak, geliştirmek, güçlendirmek için tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.

Ruhu şad olsun…”

 


PAYLAŞ