Kürşat Ayvatoğlu: Cumhurbaşkanımızın karşısına böyle çıkmak istemezdim

Uyuşturucu kullandığı görüntüleri ile siyaset dünyasına bomba gibi düşen AKP eski çalışanı Kürşat Ayvatoğlu, Nevşin Mengü'ye ulaşarak yayına çıktı. Açıklamalarına özürle başlayan Ayvatoğlu'nun Erdoğan ve Soylu ile ilgili sözleri dikkat çekti.

AKP'li Hamza Dağ'ın kendisine telefonunu vermediğini, telefon titreyince masadan kendisinin aldığını böyleyen Ayvatoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan için 'Ben bir adamı seviyordum, onun peşinden ilerleyip ona destek olmak istiyordum' dedi.

Ayvatoğlu, "Üzülmesine vesile olduğum için İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan özür diliyorum dedi. 

Ayvatoğlu, AKP'li Hamza Dağ'a yakınlığına ilişkin gelen soruya da "Hamza Bey'in telefonu bana vermişliği yok, telefon titrediği ve konuşmaya zarar verdiği için masadan aldım. Çıkışta da iade ettim" derken, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan için 'Ben bir adamı seviyordum, onun peşinden ilerleyip ona destek olmak istiyordum' dedi.

Nevsin Mengü'nün Erdoğan ve Soylu ile fotoğraflarını hatırlatması üzerine Ayvatoğlu, "Süleyman Soylu'nun gece gündüz vermiş olduğu bu mücadelede onun tebessümüne vesile olayım derken üzülmesine vesile olduğum için çok pişmanım, ondan çok çok özür diliyorum; Sayın Cumhurbaşkanımızın böyle karşısına çıkmak istemezdim" diye konuştu. 

Ayvatoğlu yayına devlet büyüklerinden, siyasi parti liderlerinden, gençlerden ve AKP'ye gönül verenlerden özür dileyerek başladı. Ayavtoğlu bir haftadır gündemi gereksiz yere meşgul ettiğim için ve çok yanlış bir ortamda yanlış şekilde ifade edildiğim özür diliyorum dedi.

Tehdit ediliğini, şantaj yapmak üzere çok kişinin iletişime geçtiğini söyleyen Ayvatoğlu, "Ben de böyle uygunsuz bir görüntüm olmadığnı düşünerek reddettim. Pudra şekeri meselesine gelirsek bir siyasi partinin büro elemanı olarak görev yapmaktaydım. Öyle bir atmosferden birden gözaltına girince olayın şoku ile parti teşkilatını üzmemek adına aklıma ilk o geldi." dedi.

Mengü'nün "Araçta Dolunay diye biri olduğunu ve sizin ona şantaj yapmak için böyle bir şey yaptığınızı söyleyenler oldu. Doğru mu?" sorusu üzerine Ayvatoğlu, "Böyle bir şey asla söz konusu olamaz. Ben kendimi videoya neden çektireyim?  Böyle bir konumda, başarı hikayesi olan biri olarak kendimi neden böyle uygunsuz bir şekilde videoya çektireyim? Ya da arkadaşlarımı neden çektireyim, şantaj ya da tehdit gibi bir şey söz konusu olsun? Bunu çeken de 15 yıllık çocukluk arkadaşım. Hazımsızlıktan dolayı olduğunu düşünüyorum. Çünkü Kastamonu Belediyesi'nde ilk girişim çok maceralı bir şekilde olmuştu. Orada büyük başarılar elde ettiğimi düşünüyorum. Daha sonra aşkla gönülden çalıştığım bu platformda seçimin kaybedilince mağduriyet yaşadım. Çok başarılı olduğumu düşünüyordum. Bütün etkinliklere organizasyonlara ben koşturuyordum. Bu başarıda sürekli taçlandırılıyordu. Belediye kaybedildikten sonra kendi rızamla belediyeden istifa ettim. 8 aylık bir süre işsiz kaldım. Böyle bir durumda yanlış arkadaşlar doğrultusunda böyle bir şey oldu." diye konuştu.

Mengü: Benim partideki görevim sembolik, ben araba alıp satıyorum demiştiniz. Nasıl işsiz kaldınız onu anlayamadım.

Babam bana çok imkan yaşatamadığı için kendi hevesimle araba işine yönelmiştim. Araba fotoğrafları çekiyordum bu belediyeye girmeme vesile oldu. Kredi çekme suretiyle ilk arabamı aldım.2014'te başlarım alım salım işlerine. 2016'da seçim kaybedildiğinde araba alım satım işlerim devam ediyordu, para mevzularında sıkıntım yoktu ama beklentim şuydu seçim kaybetmenin bir mağduriyeti vardı. Alım satım işlerini internet üzerinden aldığım bir arabayı genetiği ile oynadıktan servise götürdükten sonra satıyordum. Fotoğraflar çekiyordum, grafikerliğim de vardı. 


PAYLAŞ