TRT’den harem selamlık sınav açıklaması

TRT, görevde yükselme sınavının ‘harem selamlık’ oturma düzeniyle yapıldığı haberlerine ilişkin açıklama yaptı.

Açıklamada, harem-selamlık oturmayı reddetmedi.

Açıklamada, “Sınav düzeni ve soruları TRT Kurumundan bağımsız olarak, Hacı Bayram Veli Üniversitesi yönetimince belirlenmiştir. Üniversiteye bağlı yerleşkeler ile aynı üniversiteye bağlı gözetmenler eşliğinde gerçekleştirilen sınava ilişkin şu ana kadar Kurumumuza yansıyan herhangi bir şikâyet ve belge yoktur” denildi.

TRT tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi: “TRT çalışanlarının uzun yıllardır büyük bir heyecanla beklediği kurum içi ‘Görevde Yükselme Sınavı’ memur kadrosunda çalışan 1260 personelin katılımıyla 27 Mart Cumartesi günü gerçekleştirilmiştir. Hacı Bayram Veli Üniversitesi tarafından düzenlenen ‘Görevde Yükselme Sınavı’ hakkında bugün bazı basın organlarında yer alan ‘TRT’de Harem Selamlık Sınav’ başlıklı haberlerde birtakım iddialar ortaya atılmıştır.

Sınav düzeni ve soruları TRT Kurumundan bağımsız olarak, Hacı Bayram Veli Üniversitesi yönetimince belirlenmiştir. Üniversiteye bağlı yerleşkeler ile aynı üniversiteye bağlı gözetmenler eşliğinde gerçekleştirilen sınava ilişkin şu ana kadar Kurumumuza yansıyan herhangi bir şikâyet ve belge yoktur.”


PAYLAŞ