Maske takmayanlara 'salak' diyen Kerem Bürsin özür diledi

Kerem Bürsin, Hande Erçel ile Instagram üzerinden yaptığı canlı yayında takipçilerinin sorularını yanıtladı. Yayının sonunda "Sosyal mesaj verebiliyor muyuz?" diye soran Bürsin, "O kafelere gidiyorsunuz ya maskelerinizi çıkarıyorsunuz ya affedersiniz de salaksınız! I am sorry, salaksınız. Ailelerinizi, insanları bir düşünün" ifadelerini kullandı. Bürsin'in sözleri #haddinibilkerembürsin hashtag'i ile TT listesinde ilk sıraya yerleşti. Kullandığı ifadelerin tepki çekmesi üzerine Bürsin, Twitter'dan yapmış olduğu paylaşımda, özür diledi.

BARIŞ ATAY: O KAFELERİ KİRALAYIP SAATLERCE DİZİ ÇEKİYORSUNUZ

Türkiye İşçi Partisi Milletvekili Barış Atay da Kerem Bürsin'e söz konusu videoyu paylaşarak tepki gösterdi. Atay şu ifadeleri kullandı: 

"O kafeleri kiralayıp saatlerce maskesiz dizi çekiyorsunuz @KeremBursin. Hem de geçen yıldan bu yana her yerde, aralıksız çekiyorsunuz. Asıl salaklık, işin sorumlusu @drfahrettinkoca’ya, emri aldığı @RTErdogan’a çemkiremeyip halka hadsizlik edebileceğini sanmak. I am not sorry broo." 

BÜRSİN: 'SALAK' KELİMESİNİ KULLANMAK DOĞRU VE HOŞ BİR TERCİH DEĞİLDİ

Kullandığı ifadelerin tepki çekmesi üzerine Bürsin, sosyal medya hesabından bugün yeni bir video paylaşarak özür diledi. Bürsin "Dün canlı yayında kullandığım bir kelime, başka bir şey oldu… Bu yüzden kabul ediyorum ‘salak’ kelimesini kullanmak doğru ve hoş bir tercih değildi. Hatta yanlıştı. Bu yanlışım için özür dilerim" ifadelerini kullandı.

 


PAYLAŞ