Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Saral, İmamoğlu'nu hedef aldı

Fotoğraf: Twitter

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Oktay Saral, Kanal İstanbul'a karşı çıkan İmamoğlu'na ‘Kendini ‘Kâinat imamı' görüyorsun ve milletimize ayar vermeye çalışıyorsun? Yemezler, yedirirler’ dedi.

Saral, 104 emekli Amirale ilişkin açıklamasında ise “Daha dün 15 Temmuz'da Pensilvanya'dan gelen O Şeytan'ın sesini bu topraklarda bir ihanet korosuna dönüştürmek isteyenlere karşı ödediğimiz bedel bütün tazeliği ile hafızalardadır” dedi. Bunun üzerine Saral’ın geçmişte Fethullah Gülen için kullandığı ‘Muhterem Hocaefendi’ ifadesi yeniden gündeme geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz günlerde, “İsteseniz de istemeseniz de Kanal İstanbul’u yapacağız” demişti.

Bunun üzerine İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu da “İstanbul'da ne yazık ki büyük bir ihanet projesiyle alakalı ısrara devam ediliyor. Gayrı milli bir projedir. Bir beton kanalıdır. Başka hiçbir şey ifade etmemektedir. Bu gayri milli projenin yapılmaması için de sonuna kadar mücadelemizi kararlılıkla devam ettireceğiz” demişti.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Saral hem İmamoğlu’na hem de emekli amirallere dönük paylaşımlarda bulundu.

'YEMEZLER, YEDİRİRLER'

Saral, İBB Başkanı İmamoğlu’na yönelik şu ifadeleri kullandı:

“Ömrü hayatını ‘tevazuu’ numarasıyla geçiren ve aslında kibrin, kendini beğenmişliğin en üst perdesini yaşayan Zat-ı İmamoğlu; herhalde vazifenin belediyeyi yönetmek olduğunu unutmuşsun, kendini ‘Kâinat İMAM'ı’ görüyorsun ve milletimize ayar vermeye çalışıyorsun? Yemezler, yedirirler.!

Sen (İmamoğlu) kimsin ki nasıl bir cür'et ki ‘Kanal İstanbul’ projesi yatırımcılarına tehdit dilini kullanıyorsun? Sen, maske takarak milletin suretine kendini sokmuş ve aslında üç koyunu dahi idare edemeyecek kadar yeteneksiz ve ne yaptığını bilmez kibir abidesi bir zavallısın..!”

YENEROĞLU'NA, 'ZAVALLI, MÜPTEZEL, KARAKTERSİZ' DEDİ

DEVA Partisi Milletvekili Mustafa Yeneroğlu'nu da hedef alan Saral, "Mustafa Yeneroğlu denen zavallı ve de müptezel karakter,iz'an ve vicdan fukarılığı içerisinde Cumhurbaşkanımıza diktatör demek suretiyle içindeki pisliği kusmuştur.Bizim oralarda şöyle derler: "Yavrucuğum herhalde sen diktatör görmemişsin".Kafa,kafa değil ki ne yapsın? Adamcık..." ifadelerini kullandı. 

'PENSİLVANYA'DAKİ ŞEYTANIN SESİNİ İHANET KOROSUNA ÇEVİRMEK İSTEYENLER'

Oktay Saral Twitter hesabından 104 emekli amiralle ilgili bir de yazılı açıklama yayınladı. Saral açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Emekli maaşını Türkiye Cumhuriyet Devleti'nden alırken; neye ve kime emek ve hizmet verdikleri belli olmayıp yabancı radarlardan sinyal aldıktan sonra 'Montrö' sloganıyla uygun adım bildiri kararıyla arzı endam eden 104 sözde Emekli Amiral'in ardından 'Kanal İstanbul' çığırtkanlığı ile sahne alan Ekrem İmamoğlu'nun tehditkar üslubu yabancı bir solonun işbirlikçileri ağzıyla bir ihanet korosuna dönüştürülme gayretidir. Ağır bedeller ödeneceğini ifade eden İmamoğlu ve ona ses verenler bilsin ki biz, 'Kendinin efendisi bir millet ve milletin ta kendisi bir siyaset' davası için bakanlarımızı urgana Başbakanımızı (Adnan Menderes) idam sehpasına verdik.

Daha dün 15 Temmuz'da Pensilvanya'dan gelen O Şeytan'ın sesini bu topraklarda bir ihanet korosuna dönüştürmek isteyenlere karşı ödediğimiz bedel bütün tazeliği ile hafızalardadır. Biz bu topraklarda maziden atiye yankılanacak olan haysiyetli siyaset nidasının gür sesli assolisti Recep Tayyip Erdoğan solosunu milli bir koroya dönüştürme azmindeyiz. Bu noktada bedel ödemeye hazırız, beden ödetmek isteyen meydana çıksın!”

GÜLEN İÇİN ‘MUHTEREM HOCAEFENDİ’ DEMİŞTİ

Saral’ın açıklamasının ardından geçmiş dönemdeki sözleri gündeme geldi. Oktay Saral, 2 Aralık 2013'de yaptığı ve hala sayfasında duran paylaşımda Fethullah Gülen için ‘Muhterem Hocaefendi’ ifadelerini kullanmıştı.

Saral, "Muhterem Hocaefendiyi Türkiye Cumhuriyeti Başbakanının ülkeye davet ettiği bir Türkiye size ve bize yetmiyor mu a güzel kardeşlerim” demişti.


PAYLAŞ