Levent Altındağ hayatını kaybetti

Üflemeli çalgı sanatçılarından Levent Altındağ, dün saat 15.30 sıralarında hayatını kaybetti. Altındağ bir süredir kanser tedavisi görüyordu.

Altındağ'ın cenazesi bugün öğle namazının ardından Balıkesir'in Ayvalık ilçesi Altınova Mahallesi'ndeki Altınova Mezarlığı'nda toprağa verilecek.

LEVENT ALTINDAĞ KİMDİR?

1954 yılında İstanbul'da dünyaya gelen Levent Altındağ, müzisyen babası Erdoğan Altındağ'dan etkilenerek müziğe başladı. Birçok isme sahnede eşlik eden Altındağ, özellikle flüt icrasında en çok aranan virtüözlerden oldu.

Çeşitli türlerde çok sayıda albümde çalan Altındağ, Onno Tunç, Şerif Yüzbaşıoğlu, İsmet Sıral, Emin Fındıkoğlu, Neşet Ruacan, Süheyl Denizci, Okay Temiz, Erkan Oğur, Arto Tunç, Nükhet Ruacan, Fahir Atakoğlu, Federico Ramos, Horacio El Negro, Nana Vesconcelos gibi müzisyenlerle yurt içi ve yurt dışında çalışmalar yaptı, çok sayıda konser verdi.

Habbecik ve Passiflora gruplarında tenor saksafon, soprano saksafon ve flüt çalan sanatçı, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda hocalık yaptı.

67 yaşında vefat eden Altındağ caz ve popüler müzik türlerinde Türkiye'deki öncü isimlerden biri oldu.

Duvar


PAYLAŞ