Milletvekili Ayşe Acar Başaran'a 'Eleştiri sınırını aştın' fezlekesi

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Batman Milletvekili Ayşe Acar Başaran hakkında, Cizre Belediyesine atanan kayyuma dair yaptığı açıklamaları, “atılı kamu görevlisine görevinden dolayı alenen hakaret suçu” işlediği gerekçesiyle fezleke hazırlandı.

MA’dan Diren Yurtsever’in haberine göre Başaran, 31 Ekim 2019 tarihinde Cizre Belediyesine atanan kayyumu protesto etmek amacıyla HDP milletvekilleri ile birlikte yapılan esnaf ziyaretinde sarf ettiği ve fezleke konusu olan açıklamaları şöyle: “Halktan korkan bir yönetici mi olur. Şehri yönetecek ama korkuyor, şehri yönetecek ama slogan duymak istemiyor, şehri yönetecek ama etrafı barikatlarla kaplıyor, böyle bir yönetici mi olur? Adı geçen gaspçıdır, onun gasbettiğinin iradesine sahip çıkmasından korkuyor. Kayyum gidecek, halk gelecek.”

Fezlekede, Başaran’ın yaptığı açıklamanın “eleştiri sınırını aştığı”, kişinin onur, şeref ve saygınlığını rencide edecek boyutta olduğu, bu nedenle kamu görevlisine görevinden dolayı alenen hakaret suçu işlediği kanaatine varıldığı belirtildi. 

MA


PAYLAŞ