Hulki Cevizoğlu: Ben Kanal İstanbul'a evet diyen bir Atatürkçüyüm

CNN Türk’te 15 Nisan tarihinde yayımlanan Akıl Çemberi programına katılan gazeteci Hulki Cevizoğlu, “Ben Kanal İstanbul'a evet diyen bir Atatürkçüyüm” ifadelerini kullandı.

Cevizoğlu, AKP'nin büyük tepkilere rağmen hayata geçirme ısrarını sürdürdüğü Kanal İstanbul projesini savunarak, "Ben Kanal İstanbul'a evet diyen bir Atatürkçüyüm. Bunu benim gibi birisinin söylemesi çok önemli” dedi.

Sözleri sosyal medyada gündem olan Cevizoğlu programda şu ifadeleri kullandı:

“Kanal İstanbul tartışmasını başka noktalara getirerek, arkalarına Atatürkçüleri alarak muhalefet yapma döneminin bitmesi gerekiyor. Atatürkçü geçinen partiler de Kanal İstanbul üzerinden sahte söylemlerle rant peşinde koşmayacaktır.”

Cevizoğlu'nun açıklamalarına iktidar kanadından destek gelirken çok sayıda sosyal medya kullanıcısı da eleştirdi.

Cevizoğlu tepkiler üzerine Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Ne tuhaf, Montrö ve Kanal İstanbul hakkındaki görüş ve düşüncelerimi bazıları 5 gün sonra idrak edip eleştiriyor. Ekmelettin'in adaylığına karşı çıktığımda linç etmeye kalkanlar da 2 yıl sonra kutlamışlardı" ifadelerini kullandı.

Cevizoğlu daha sonraki paylaşımında ise şunları kaydetti:

“Az da olsa Atatürk'çüler içinde bazı bağnazların çıkması, benim Atatürk kitaplarımı hiç okumadıklarını gösteriyor. Atatürk'ü tanıyıp bilmeden Atatürkçü olunmaz, TARİHSEL RANTİYECİ olunur. Herkesi ATATÜRK'Ü BİLMEYE DAVET EDİYORUM.”

AKP'li Mehmet Metiner de Cevizoğlu'na bu sözleri nedeniyle sosyal medya hesabı üzerinden "Senin gibi Atatürkçü baş göz üstüne Hulki Cevizoğlu" dedi.


PAYLAŞ