Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüse yakalanana selam gönderiyor

Afyonkarahisar'da Kovid-19 testi pozitif çıkan yurttaşlara AKP il yönetimi SMS atarak "Cumhurbaşkanının selamını" iletiyor.

Cumhuriyet'te yer alan haberde, AKP Afyonkarahisar il yönetiminin kentte Kovid-19 testi pozitif çıkan yurttaşlara şu ifadeleri içeren SMS gönderdiği belirtildi:

"Değerli Afyonkarahisar'lı Hemşehrim; Covid 19 tedavisi gördüğünüzü üzüntüyle öğrendim. Rabbimden Ramazan ayı hürmetine sizlere acil şifalar vermesini niyaz ediyor, Cumhurbaşkanımızın selamını iletiyorum. Devletimiz ve partimiz olarak her zaman emrinizdeyiz."

Babasının Kovid-19 test sonucu pozitif çıkan Avukat Burak Temizer de AKP'den gelen mesajla ilgili tepkisini dile getirdi.

Temizer, AKP'den gelen mesaja "Hastalık verileri, hastalık bilgileri en önemli kişisel verilerdendir ve devlet içinde herhangi bir görevi olmayan yani Sağlık Bakanlığı personeli olmayan, valilikte bulunmayan bir il başkanı -bir sivil bu sağlık bilgisini öğrenip, üstüne bir de yetinmeyip hastanın telefon numarasını da alıp bu kişiye mesaj atıyor. Ve tabii ki hastalık üzerinden dahi siyasi propaganda yapılıyor" diyerek tepki gösterdi.

Durumun Kişisel Verilerin Korunması Kurulu kapsamında bildirilmesi halinde yüklü ceza uygulanması gereken bir kişisel veri ihlali olduğuna dikkat çeken Temizer, ayrıca TCK 136/137 kapsamına da girdiğini belirtti.


PAYLAŞ