Avrupa Süper Ligi: 5 İngiliz kulübü organizasyondan çekildi

12 kulüp tarafından kurulan Avrupa Süper Ligi'nde, gelen tepkiler üzerine kulüplerin kopuşları başladı.

Kurucu kulüplerden Manchester City, Manchester United, Liverpool, Arsenal ve Tottenham ligden çekilmek için resmi girişimlerin başlatıldığını duyurdu.

İki gece önce resmen duyurulan ve futbol çevrelerinin tepkisini çeken Avrupa Süper Ligi, başlamadan bitebilir. Taraftarlarının, rakip takımların, federasyonların ve UEFA ile FIFA'nın tepkisiyle karşılaşan kulüplerin geri adım atacağı iddia edildi.

talkSPORTS, Avrupa Süper Ligi'nin kurucusu 12 kulübün yöneticilerinin organizasyonun geleceği ve dağılıp dağılmayacağına ilişkin bu akşam bir araya gelerek bir karar alacaklarını belirtti. talkSPORTS, bu toplantısının 'dağılma' anlamına gelebileceğini okurlarına servis etti.

5 İngiliz kulübü, Barcelona Başkanı Joan Laporte de "Barcelona, kulüp üyeleri oylarını verene kadar Avrupa Süper Ligi'ne katılmayacak. Bu kulüp, onların kulübü. Karar da onların" dedi.

RESMİ OLARAK DUYURULDU: LİGDEN ÇEKİLİYORLAR

Manchester City, Manchester United, Liverpool, Arsenal ve Tottenham resmi web sitesinden yaptığı duyurularla akşam saatlerinde Avrupa Süper Ligi'nden çekilme işlemlerinin başlatıldığını açıkladı.

UEFA Başkanı Aleksander Ceferin, konuya ilişkin "Manchester City'e, Avrupa futbol ailesine tekrar hoş geldin demekten mutluluk duyuyorum" dedi.'Agnelli istifa etti, Perez'in üstünde büyük baskı var' iddiası

Öte yandan Manchester United Başkanı Ed Woodward'ın istifa ettiği bildirildi. Woodward'ın kararının güncel gelişmelerle ilgili olmadığı ve görevini 2021 yılında bırakacağı aktarıldı.

İSTİFA İDDİALARI

Independent gazetesi, organizasyonun fikir babası olan Juventus Başkanı Andrea Agnelli'nin de görevinden istifa ettiğini duyurdu. İtalyan gazeteci Nicolò Schira ise Juventus'un Agnelli'nin istifa ettiği yönündeki iddiaları yalanladığını aktardı.

Süper Lig'in başkanı seçilen Real Madrid Başkanı Florentino Perez'in üstünde, istifa etmesi yönünde büyük bir baskı olduğu de belirtildi.


PAYLAŞ