'Tam kapanma' öncesi İstanbul'dan kaçış

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 29 Nisan 2021 Perşembe akşamı saat 19:00'dan 17 Mayıs 2021 Pazartesi sabah 05:00'e kadar tam kapanma kararı alındığını duyurmasının ardından seyahat yasağı öncesi İstanbul'dan ayrılmak isteyenler otogar ve havalimanlarına akın etti. (AA)
İçişleri Bakanlığının yayımladığı genelgeyle 29 Nisan Perşembe günü saat 19.00'dan 17 Mayıs Pazartesi günü saat 05.00'e uygulanacak sokağa çıkma kısıtlamasında şehirlerarası seyahatlere zorunlu haller dışında izin verilmeyecek. (AA)
İstanbul Havalimanı'nın İç Hatlar Terminali gidiş ve geliş bölümlerinde yoğunluk yaşandı. Havalimanının Dış Hatlar bölümü ve pasaport geçiş noktalarında ise fazla yoğunluk yaşanmadı. (AA)
Tam kapanma kararı başlamadan önce memleketlerine gitmek isteyenler, İstanbul'daki otogarları da hareketlendirdi. İstanbul 15 Temmuz Demokrasi Otogarındaki yoğunluk nedeniyle bazı firmalar ek sefer düzenledi. (AA)
Bilet alan vatandaşlardan Burak Taylan, taksi şoförlüğü yaptığını, kararın açıklanmasının hemen ardından otobüs bileti aldığını söyledi. Bir firmada şoför olarak çalışan Özkan Çağlar ise ek sefer düzenlediklerini, yarın yoğunluğun daha da artmasını beklediklerini ifade etti. (AA)

PAYLAŞ