'Hiçbir şeyden memnun değiliz, kan ağlıyoruz'

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'tam kapanma' kararını duyurdu. Koronavirüs salgınına karşı alınan önlemler kapsamında uygulanan kapanma kararı ve seyahat kısıtlamaları otobüs firmalarını da etkiledi. Gaziantep Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde bir otobüs firmasında bilet işlemlerinde çalışan Mehmet Buruk, "Hiçbir şeyden memnun değiliz. Firmalar kan ağlıyor" ifadelerini kullandı. 

'PANDEMİDEN DOLAYI SEKTÖR YAKLAŞIK BİR BUÇUK YILDIR KAN AĞLIYOR'

Bir otobüs firmasında bilet işlemlerinde çalışan Mehmet Buruk, seyahat kısıtlamalarında sadece izinli olanların yolculuk yapabileceğini hatırlatarak, “Pandemiden dolayı sektör yaklaşık bir buçuk yıldır kan ağlıyor. Kapatan firmalar, zararlarını karşılamak için yolcu otobüslerini satanlar oldu. Seyahat kısıtlaması nedeniyle yapılan açıklamadan biz memnun değiliz. Otogar zaten boş ama sanki öyle bir şey yokmuş gibi hakaret ediliyor. Yani bize denildi ki, ‘ben kapatmıyorum da siz kapatın.’ Yani topu sektörün üzerine atıyorlar.  Hiçbir şeyden memnun değiliz. Firmalar kan ağlıyor” diye konuştu. 

'UÇAKLARDAKİ BU UYGULAMAYI DA KALDIRSINLAR'

20 yıldır şehirlerarası otobüs kaptanlığı yapan Muharrem Üçdağ, yüzde 50 sınırlaması nedeniyle fiyatların arttığına dikkat çekti. “Fiyatlar artınca yolcular, artmayınca da şirket sahipleri mağdur oluyor” diye konuşan Üçdağ bu duruma bir çözüm istedi: 

“Yolcular, uçaklarda yan yana oturabiliyor fakat otobüslerde bu geçerli değil. Uçaklardaki bu uygulamayı da kaldırsınlar.”

Duvar


PAYLAŞ